Výzva ukončená:

Podpor OZ Úsmev Prosím!, ktoré pomáha mladým so zdravotným znevýhodnením

Získaných 0 € 0 €
1 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podpor OZ Úsmev Prosím!, ktoré pomáha mladým so zdravotným znevýhodnením

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Úsmev Prosím! OZ
Dátum pridania
30. 11. 2022

Kto kampaň organizuje?

Sme občianske združenie Úsmev prosím! a našou misiou je organizovať voľnočasové aktivity, ktoré budú viesť k rozvoju mäkkých a tvrdých zručností pre deti a mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením na Orave a tak ich plnohodnotne začleniť do spoločnosti.

Snažíme sa deťom, mladým ľuďom so zdravotným znevýhodnením a ich rodičom urobiť radosť, naučiť ich novým zručnostiam a informáciám, priniesť spomienky na celý život a hlavne sa im snažíme vyčariť úsmev! Sú to rovnakí ľudia ako všetci ostatní, preto si zaslúžia našu pozornosť.

Organizujeme rôzne podujatia niekoľkokrát do mesiaca, ako napríklad plavecký krúžok a športový krúžok, ktoré sa konajú každý týždeň. Ďalej organizujeme umelecký krúžok, ktorý sa koná raz za dva týždne.

Ďakujeme za každú podporu.

Komu pomôžeme?

Našou cieľovou skupinou sú deti a mladí ľudia so zdravotným znevýhodnením na Orave. Chceme angažovať deti a mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorí budú mať možnosť zúčastniť sa pravidelných spoločných aktivít so svojimi rovesníkmi. Počas týchto aktivít budú mať deti a mladí ľudia so zdravotným znevýhodnením možnosť spoznať nových ľudí, zažiť nezabudnuteľné zážitky v okolí svojho domova a zabavia sa. Rovnako ako aj deti a mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením združujeme aj ich rodičov a príbuzných, ktorí sa o nich starajú, prípadne s nimi trávia čas. Radi by sme im ukázali možnosti, ktoré ich deti majú a pomohli im. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze pôjdu na materiál, ktorý používame pri umeleckých krúžkoch, na zaplatenie trénera, ktorý sa mladým vytrvalo venuje 4× do mesiaca a taktiež na úhradu trénera plávania. Peniaze budú použité taktiež na úhradu priestorov, v ktorých organizujeme naše podujatia. Chceli by sme našim dobrovoľníkom dopriať vzdelávania, ktoré by ich mohli v danej oblasti posunúť a mohli by tak deťom a mladým odovzdávať nové zručnosti a schopnosti.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň