Výzva ukončená:

Senzorická miestnosť pre deti s poruchami autistického spektra

Získaných 0 € 2 665 €
20 000 €
 -
55 darcov
Celkom sa zapojilo
48 €
Priemerná výška daru
350 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Senzorická miestnosť pre deti s poruchami autistického spektra

Získaných 0 € 2 665 €
20 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
11. 8. 2022

Kto kampaň organizuje?

Občianske združenie MERAKI ACADEMY je mimovládne neziskové občianske združenie, ktorého cieľom je poskytovať odbornú pomoc, starostlivosť, poradenstvo, vzdelávanie a podporu deťom s poruchami autistického spektra (PAS) a inými neurovývinovými poruchami, ich rodinám, podľa ich individuálnych potrieb s cieľom zabezpečiť ich existenciu, budúcnosť a začlenenie do komunity a zlepšenie ich ekonomického a sociálneho postavenia.

Od septembra 2022 otvárame pre deti vo veku 3–7 rokov Centrum – Komunikačnú akadémiu, v ktorej budú vytvorené špičkové podmienky na prácu odborníkov, kde na jednom mieste budú poskytované deťom s PAS intenzívne terapie : ABA terapie, individuálne alebo skupinové terapie v miestnostiach pre senzorickú integráciu, individuálne alebo skupinové terapie v multisenzorickom prostredí – Snoezelen, práca s logopédom, špeciálnym a liečebným pedagógom podľa individuálneho plánu dieťaťa, práca s psychológom a rodičovská podpora. 

Chceme Slovensku ukázať, že deti s autizmom pri správnej podpore majú obrovský potenciál učiť sa a funkčne sa zaradiť do života v komunite.  

Ako pomôžeme deťom s PAS?

Podľa najnovších výskumov v súčasnej dobe má jedno z 40 detí poruchu autistického spektra (PAS). V prípade, že bude tento trend pokračovať naďalej, do 20 rokov hrozí, že každé 2–3 dieťa bude mať poruchu autistického spektra. Tieto deti budú prichádzať na trh práce, budú mať volebné práva, niektoré z nich budú rozhodovať o budúcnosti firiem, alebo krajiny. V prípade, že sa s týmito deťmi nebude správne pracovať, zmena, ktorá nastane nás nepríjemne prekvapí. 

Absencia efektívnej medicínskej  liečby autizmu zanecháva tisíce rodičov detí s autizmom v zúfalej situácii, kedy chcú svojmu dieťaťu pomôcť a nevedia ako. Celosvetový trend je používať v intervencii u detí s PAS kombináciu viacerých terapií zameraných celkové zlepšenie stavu dieťaťa s PAS. 

Cieľom týchto terapií nie je vyliečiť dieťa z autizmu, ale naučiť ho zručnosti dôležité pre kvalitu života, každodenný život v rodine a komunite a čo najväčšiu samostatnosť v budúcnosti, napr: 

  • chodenie na toaletu
  • funkčné zručnosti potrebné pre každodenný život ako jedenie, obliekanie, umývanie
  • komunikačné zručnosti
  • hrové a voľnočasové zručnosti čo zahŕňa rozširovanie záujmov, hra s hračkami, interaktívna a sociálna hra
  • sociálne zručnosti 
  • pred-akademické a akademické zručnosti
  • zručnosti potrebné na učenie ako sedieť za stolom, počkať na prezentáciu úlohy

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze, ktoré sa nám podarí vyzbierať, budú použité na zariadenie miestnosti pre senzorickú integráciu, kde sa budú realizovať individuálne  terapie ergoterapeutov a TSMT technikov s deťmi , ako aj skupinové cvičenia a ostatné pohybové aktivity detí s PAS.

Jedná sa o špeciálne zariadenú a nadizajnovanú miestnosť, ktorá má stimulovať jednotlivé zmysly a poskytovať priestor pre aktivity na uplatnenie terapie senzorickej integrácie.Miestnosť pre senzorickú integráciu obsahuje najmä pomôcky na podporu vestibulárneho, proprioceptívneho a taktilného vnímania ako napríklad rôzne typy hojdačiek, alebo iné visiace prvky, pomôcky, na ktorých sa dá visieť alebo po nich liezť, pojazdnú dosku, trampolínu, rôzne taktilné materiály, veľké vaky, žinenky, záťažové pomôcky, tunely, lopty rôznej veľkosti a hmotnosti.
Veľmi dôležitá je bezpečnosť dieťaťa, a preto by miestnosť mala obsahovať mäkké prvky, najmä na podlahe a na stenách.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
300 €  •  15. 9. 2022 13:15
Lucia
50 €  •  26. 8. 2022 13:42
Drzim palce zbierke!
Veľkorysý darca
200 €  •  26. 8. 2022 11:21
Jakubko
10 €  •  21. 8. 2022 21:32
Pozdravujem a drzim palce ♥️
Milý darca
2 €  •  21. 8. 2022 17:17
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 8. 2022 13:08
Dobročinný Darca
10 €  •  21. 8. 2022 12:41
Milý darca
10 €  •  21. 8. 2022 11:43
Veľkorysý darca
30 €  •  20. 8. 2022 21:01
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  20. 8. 2022 20:36
Štedrý darca
5 €  •  20. 8. 2022 18:42
Veľkorysý darca
350 €  •  20. 8. 2022 13:13
Veľkorysý darca
150 €  •  20. 8. 2022 13:08
Štedrý darca
10 €  •  20. 8. 2022 9:40
Dobročinný Darca
25 €  •  19. 8. 2022 17:39
Dobročinný Darca
10 €  •  17. 8. 2022 12:43
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  16. 8. 2022 12:38
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  16. 8. 2022 8:36
Láskavý darca
25 €  •  16. 8. 2022 8:30
Tonka
10 €  •  15. 8. 2022 23:57
Držím palce pri vyzbieraní sumy a pri následnej realizácii ♥️
Láskavý darca
10 €  •  15. 8. 2022 22:42

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň