Úspešne dokončené:

Moja narodeninová výzva – pre podporu revitalizácie židovského cintorína

Získaných 0 € 1 019 €
500 €
Moja narodeninová  výzva - pre podporu revitalizácie židovského cintorína
9 darcov
Celkom sa zapojilo
113,22 €
Priemerná výška daru
500 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Moja narodeninová výzva - pre podporu revitalizácie židovského cintorína

Zakladateľ
Vladimír Špánik
Dátum pridania
24. 8. 2022

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Na  dokončenie nášho projektu potrebujeme ešte minimálne 250 € a máme na to už len pár dní.  Moje narodeniny by som  vďaka vám darcom, mohol osláviť nádejou na naplnenie cieľov kampane a úspešné zakončenie projektu,  revitalizácie  zničeného židovského cintorína vo Vinodole,  vrátane  pamätníka odvlečeným  židom z územia Šurianskeho rabinátu. 
Pomôžte mi osláviť  moje 74 narodeniny   finančným darom pre tento projekt.
Ďakujem Vám.


Zoulus, občianske združenie

V apríli 2021 sme začali s revitalizáciou zničeného, odpadom zahrnutého židovského cintorína vo Vinodole. Podarilo sa vyčistiť celý pozemok, na svoje pôvodné miesto sme dokázali postaviť 7 náhrobných kameňov, ktoré sme opravili. Veľa náhrobných kameňov však nedokážeme osadiť na pôvodné miesto. Preto je potrebné vytvoriť väčšie lapidárium, kde by sme osadili všetky náhrobné kamene a ako aj úlomky, ktoré sme po odkrytí našli. Našim zámerom je vytvoriť aj pamätník obetiam holokaustu a odvlečeným Židom z obce Vinodol a Šurianskeho rabinátu. Pridali sa k nám 6 rómski chlapci, dobrovoľníci, ktorí nám celú dobu pomáhajú a veríme, že sa nám spolu s pomocou Vás, láskavých darcov, podarí celý projekt najneskôr do 11.mája 2023 v deň výročia odvlečenia židov v r. 1944, do geta v Šuranoch a následne do koncentračného tábora v Birkenau, sprístupniť verejnosti.  

https://www.usnews.com/news/world/articles/2021–06–18/roma-boys-help-restore-forgotten-slovak-jewish-cemetery

Komu pomôžeme?

Revitalizáciou židovského cintorína a zhotovením pamätníka vytvoríme pamätné miesto, uctíme si pamiatku obetí holokaustu a čiastočne napravíme barbarské rozhodnutie o likvidácii  tohto židovského cintorína.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané finančné prostriedky použijeme na rozšírenie lapidária, ktoré je vytvárané z gabionových košov naplnených riečnymi kameňmi a segmentami náhrobných kameňov a vytvorenie  pamätníka z troch  kamenných solitérov s osadenou pamätnou tabuľou.
Rozpočet:

650 € – 8 ks gabiónové koše 16 bm , 200×100×30cm
350€ – 5m3 kamenivo 63–125 
2000 € –3 ks kamenný solitér výška od 1,5 m do cca 2,5m 

Ak nezískame celkovú cieľovú sumu, zvážime iný druh pamätníka, prípadne len osadíme pamätnú dosku. Naopak ak sa nám podarí získať viac, vysadíme okolo židovského cintorína živý plot, prípadne osadíme jednu lavičku.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Ondrej Dostál
74 €  •  30. 8. 2022 23:28
Všetko najlepšie k 74. narodeninám!
Dobročinný Darca
25 €  •  30. 8. 2022 9:16
Bencatovci
30 €  •  30. 8. 2022 5:38
Všetko najlepšie k narodeninám!
Darca, ktorý je za každú dobrosť
500 €  •  29. 8. 2022 22:18
Štedrý darca
15 €  •  29. 8. 2022 21:26
Soña Spanikova
50 €  •  28. 8. 2022 18:53
Great job boys 💙👍😄
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  27. 8. 2022 3:57
Dobrosrdečný darca
200 €  •  25. 8. 2022 16:52
Radovan Stoklasa
25 €  •  25. 8. 2022 10:22
Vsetko najlepsie k narodeninam a este vela zdravia, sil a chuti na podobne projekty

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.