Výzva ukončená:

Prispejme Andrejovi z Ukrajiny a dlhodobú liečbu

Získaných 0 € 75 €
1 500 €
 -
2 darcovia
Celkom sa zapojilo
38 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Prispejme Andrejovi z Ukrajiny a dlhodobú liečbu

Získaných 0 € 75 €
1 500 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Andrii Letsko
Dátum pridania
16. 6. 2023
Posledná aktualita

18. 7. 2023 13:00

Poďakovanie

Chcem sa vám pekne poďakovať za doterajšie dary, veľmi si vašu pomoc cením. V auguste ma čaká operácia, na ktorú, žiaľ, sám nemám finančné prostriedky, a preto vaša finančná pomoc pôjde na túto operáciu. 
Ešte raz vopred ďakujem za každé euro.

Andrej Letsko

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Andrej a som odídenec z Ukrajiny. Mám 52 rokov a na Slovensku žijem od mája 2022. Som sám, nemám nikoho. Od februára 2023 sa dlhodobo liečim na srdce, pretože mám hypertenziu 3. stupňa. Užívam 6 druhov liekov, na ktoré mesačne doplácam viac ako 100€.

Aká je moja situácia?

Preto som sa rozhodol požiadať o pomoc dobrých ľudí prostredníctvom tejto výzvy, nakoľko mi nič iné neostáva. Nemá mi kto iný pomôcť. Od štátu dostávam 74€, ktoré mi platia zo zákona. To mi však na liečbu vôbec nestačí. Na žiadne iné dávky nemám nárok. Okrem toho potrebujem absolvovať ďalšie vyšetrenia. Za vyšetrenia sa platí hneď a ja sám ich nemám z čoho zaplatiť, preto na nich nemôžem ísť.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Vaše finančné dary použijem na dlhodobú liečbu srdca, ktorá aj naďalej pretrváva – na lieky a ďalšie vyšetrenia, ktoré si nemôžem dovoliť, keďže za nich niekedy treba doplácať aj celú sumu. 

Budem vám veľmi vďačný za každú pomoc!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

18. 7. 2023 13:00

Poďakovanie

Chcem sa vám pekne poďakovať za doterajšie dary, veľmi si vašu pomoc cením. V auguste ma čaká operácia, na ktorú, žiaľ, sám nemám finančné prostriedky, a preto vaša finančná pomoc pôjde na túto operáciu. 
Ešte raz vopred ďakujem za každé euro.

Andrej Letsko

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
25 €  •  18. 7. 2023 19:20
Držím Vám palce, nech sa vaše <3 uzdraví :)
Dobročinný Darca
50 €  •  29. 6. 2023 16:02

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň