Aj napriek niekoľkým zdravotným problémom, to bola vždy veselá, aktívna sučka, s ktorou sme si vyskúšali množstvo psích športov a pochodili spolu veľa miest. Vo svojom okoli rozdávala každému len radosť a pomohla mi s výchovou mojích ďalších psov.
Avšak v auguste sme si začali na Bessie všímať zmeny. Začala kašľať, hlavne po fyzickej aktivite alebo keď sa tešila. Začala sa pomalšie pohybovať a všimli sme si aj zväčšujúci sa hrudník. Vzhľadom na jej vek som si najprv myslela, že začína mať problém so srdiečkom. Po prvotnej zlej diagnostike a mojej nespokojnosti na nemenovanej psej klinike sme zašli na kliniku Ejmi do Prievidze k MVDr. Mlákovi, ktorý sa špacializuje na kardiológiu. Po vykonaní USG srdiečka, EKG a röntgenu sme zistili, že srdiečko je viac menej na jej vek v poriadku a nepotrebuje medikáciu. Avšak horšia správa bola, že jej pán veterinár našiel nádor na plúcach a nie malý.
Naša cesta teda viedla hneď do VetPointu v Bratislave, kde si nás pod seba zobrala MVDr. Martina Jureková, ktorá sa špecializuje na psiu onkológiu. Bessie bola vykonaná hematológia a biochémia a sono brušnej dutiny. Napriek svojmu veku je Bessie zdravá, krvné testy dopadli dobre, ukázali len zvýšené hodnoty bielych krviniek, krvných doštičiek a proteínov v dôsledku nádoru. MVDr. Jureková sa vyjadrila, že vzhľadom na všetky výsledky je Bessie schopná s touto zákernou chorobou bojovať a môže jej to predĺžiť život o niekoľko rokov. Bessie je bojovníčka a ešte tu chce s nami byť.