Výzva ukončená:

Help! Operácia – postavme Kolju na nohy!

Získaných 0 € 2 620 €
12 000 €
 -
16 darcov
Celkom sa zapojilo
164 €
Priemerná výška daru
2 000 €
Najvyšší dar
120 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Help! Operácia – postavme Kolju na nohy!

Získaných 0 € 2 620 €
12 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Marharyta Munenko
Dátum pridania
27. 7. 2023
Posledná aktualita

27. 9. 2023 20:43

Darcovia nech sú požehnani!!!

Ďakujeme každému darcovi, za každé euro, ale operácia zatiaľ nemôže prebehnúť, pretože tieto veľké peniaze musíme vyzbierať pre Kolju. S veľkou nádejou vás prosíme o pomoc, buďte požehnaní!

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Pomôžte Mykolovi vstať na nohy!


Moje meno je Marharyta Munenko a som z Ukrajiny z mesta Irpiň. Spolu s manželom Mykolom som v marci 2022 prišla na Slovensko do Košíc. Touto výzvou by som chcela pomôcť práve môjmu manželovi, pretože potrebuje operáciu výmeny panvy a bedrového kĺbu.

Komu pomôžeme?

Počas evakuácie na Ukrajine, keď sme prechádzali rieku, Mykola spadol na betónové platne (v tom čase mal za sebou rehabilitáciu po operácii bedrového kĺbu, a preto mal barly). Pri páde si poškodil kĺb a dostal infekciu. V Košiciach lekári bojovali o život môjho manžela 4 mesiace. Urobili mu 12 operácií – našťastie sa nakoniec podarilo infekciu poraziť.

Teraz však potrebuje ešte jednu operáciu na výmenu kĺbu aj panvy. Bude to individuálna protéza, kedy sa najprv vyrobí panva a potom sa do nej vkladá kĺb. Na Slovensku sa takéto operácie nerobia, ale v Kyjeve na Ukrajine sú pripravený nás prijať a zaoberať sa našim prípadom. Operácia stojí 12 000 dolárov, čo je pre nás neúnosná suma. Sme s manželom úplne sami. Preto sa obraciame na vás s prosbou o pomoc. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Vaše finančné dary pôjdu na operáciu zámeny panvy a bedrového kĺbu. Operácia stojí 12 000 dolárov. Ak sa nám podarí zrealizovať operáciu, bude môj manžel Kolja môcť chodiť, pracovať a žiť plnohodnotný život. A to iba vďaka vám!

Vopred srdečne ďakujeme za každú pomoc.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

27. 9. 2023 20:43

Darcovia nech sú požehnani!!!

Ďakujeme každému darcovi, za každé euro, ale operácia zatiaľ nemôže prebehnúť, pretože tieto veľké peniaze musíme vyzbierať pre Kolju. S veľkou nádejou vás prosíme o pomoc, buďte požehnaní!

4. 8. 2023 10:58

Ďakujeme za každé euro!

Ďakujeme za každé euro!  Jedna šálka kávy, ktorú nevypijete – môže pomôcť Mykolovi postaviť sa na nohy! Situácia sa zhoršuje, každý deň sa počíta. Môže sa stať, že jedného dňa Mykolovi vypadne kĺb, potom bude pripútaný na lôžko, čo mu značne skomplikuje prepravu. Prosíme!!! 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
50 €  •  8. 11. 2023 12:11
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  5. 10. 2023 15:03
Dobročinný Darca
2 000 €  •  3. 10. 2023 13:58
Láskavý darca
25 €  •  2. 9. 2023 7:54
Zlatka
25 €  •  24. 8. 2023 16:38
Veľa zdravia želám.
Miska
10 €  •  24. 8. 2023 14:22
Prajem vela zdravia a sil.
Láskavý darca
100 €  •  24. 8. 2023 13:53
Láskavý darca
15 €  •  18. 8. 2023 10:57
Dobročinný Darca
100 €  •  17. 8. 2023 21:42
Štedrý darca
50 €  •  15. 8. 2023 9:11
Láskavý darca
10 €  •  15. 8. 2023 8:36
Dobrosrdečný darca
25 €  •  14. 8. 2023 12:50
Dobrosrdečný darca
150 €  •  6. 8. 2023 22:35
Dobrosrdečný darca
20 €  •  6. 8. 2023 19:14
Dobrosrdečný darca
20 €  •  31. 7. 2023 15:14
Dobrosrdečný darca
10 €  •  28. 7. 2023 23:35

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň