Úspešne dokončené:

Pomôžte ukrajinskej mamičke Anne, ktorá je na Slovensku s malým bábätkom

Získaných 0 € 425 €
od 8 darcov
 -
8 darcov
Celkom sa zapojilo
53 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte ukrajinskej mamičke Anne, ktorá je na Slovensku s malým bábätkom

Získaných 0 € 425 €
od 8 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
21. 9. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Anna, mám 28 rokov a som Ukrajiny z Ivano-Frankivska. Môj manžel Vjačeslav má 36 rokov a je z Enegodaru. 

Po prvom výbuchu, ktorý bol neďaleko nás pri letisku, sme sa rozhodli, že naše bezpečie a bezpečie nášho bábätka je na prvom mieste, preto sme 8. marca prišli na Slovensko. Vtedy som bola v 8. mesiaci tehotenstva. Najprv sme bývali v hoteli v Senci, kde nás prichýlili na dva mesiace. 

Nedávno sa nám narodila dcérka Kira, čoskoro bude mať pol roka. Rodila som v Bratislave, ale nebolo to ľahké. Bola som sama, nemala som dostatočnú podporu a do toho ešte aj jazyková bariéra. Nikto ti nerozumie a odpovedať nevieš…

Aká je naša situácia?

Od narodenia dcéry sme v Bratislave. Vďaka dobrým ľuďom bývame zadarmo, za čom im srdečne ďakujeme, avšak s prácou je to zložité. Manžel je zdravotne ťažko postihnutý, má problémy s nohami a potrebuje operáciu. Preto nemôže pracovať, ale aspoň pomáha doma s bábätkom. Prvé mesiace sú trochu náročné. 

Na Ukrajine zostala moja rodina: mama, otec, brat aj sestra. Veľmi mi tu chýbajú. Neustále na nich myslím, či sú v poriadku. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Nevieme, čo bude s prácou, manžel má zdravotné problémy a ja sa starám o dcérku. Sme tu v cudzej krajine sami a potrebujeme finančnú pomoc najmä na jedlo a základné potreby pre bábätko (plienky, oblečenie, hračky).

Ak sa nájdu láskaví ľudia, ktorí budú mať možnosť aspoň trochu pomôcť, budeme vďační. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobročiný Darca
30 €  •  18. 11. 2022 16:54
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  10. 11. 2022 20:43
Dobročiný Darca
60 €  •  8. 11. 2022 20:29
Láskavý darca
25 €  •  2. 11. 2022 10:37
Dobrosrdečný darca
10 €  •  21. 10. 2022 16:25
Milý darca
100 €  •  4. 10. 2022 19:00
Veľkorysý darca
100 €  •  3. 10. 2022 13:00
Štedrý darca
50 €  •  28. 9. 2022 20:10

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň