Výzva ukončená:

Pomôžte nám zabezpečiť kastrácie a nevyhnutné ošetrenia pre pouličné mačičky

Získaných 0 € 397 €
600 €
 -
11 darcov
Celkom sa zapojilo
36 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte nám zabezpečiť kastrácie a nevyhnutné ošetrenia pre pouličné mačičky

Získaných 0 € 397 €
600 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Natália Dúbravská
Dátum pridania
14. 3. 2023

Kto sme?

Sme malá skupinka milovníkov mačiek, ktorá sa už niekoľko rokov vo voľnom čase venuje pomoci pouličným mačkám na vidieku v okolí Zvolena ale aj priamo vo Zvolene (aktuálne 18 lokalít). V rámci našej činnosti sa zameriavame predovšetkým na sprostredkovanie kastrácií, nevyhnutnej liečby a ošetrení pre pouličné mačky, ktoré to potrebujú. Dôležitou súčasťou našej činnosti je taktiež šírenie osvety o nevyhnutnosti kastrácií – mnoho ľudí, najmä na vidieku, spochybňuje dôležitosť kastrácií, pričom práve tento jednorazový zákrok veľakrát pomáha predchádzať zbytočnému utrpeniu mačiatok a mačiek, ktoré sa na tento svet nepýtali.         

Za posledné roky sa nám vlastným úsilím doposiaľ podarilo sprostredkovať kastrácie pre 194 mačiek a kocúrov vo zvolenskom okrese (ale aj mimo neho). Keďže nám najmä počas posledného roka pribudlo veľké množstvo žiadostí o pomoc s úhradou a sprostredkovaním kastrácií a ošetrení pre pouličné mačky, ktorých financovanie je nad rámec našich možností, rozhodli sme sa osloviť verejnosť s prosbou o finančnú podporu prostredníctvom tejto kampane.

Komu pomôžeme?

Ako už bolo spomenuté, kampaň je orientovaná výhradne na pouličné mačičky (prevažne na vidieku), ktoré sú zväčša celkom prehliadané a ktorým sa za bežných okolností nedostane takmer žiadna pomoc. Ide o mačky, ktoré nemajú majiteľa, alebo o mačky, ktorých majiteľ (najmä seniori, ľudia na invalidnom dôchodku či v hmotnej núdzi) si kastráciu (alebo základné veterinárne ošetrenie) z objektívnych dôvodov nemôže dovoliť a nechce sa podieľať na nezmyselnom množení pouličných mačiek.    

K dnešnému dňu máme doposiaľ nahlásených približne 30 mačiek z vidieka v okolí Zvolena, ako aj priamo vo Zvolene, ktorým potrebujeme v dohľadnej dobe zabezpečiť kastrácie (niektorým z nich aj iné chirurgické zákroky alebo ošetrenia). Každú chvíľu sú nám zároveň hlásené ďalšie prosby o pomoc, preto je toto číslo len orientačné a s veľkou pravdepodobnosťou sa bude zvyšovať.  

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Zisk z kampane bude použitý na uhradenie veterinárnych nákladov za kastrácie, iné nevyhnutné zákroky, ošetrenia a liečbu pouličných mačiek, ktoré to najviac potrebujú. Mnohé z týchto mačičiek vďaka vašej pomoci dostanú vôbec prvú veterinárnu starostlivosť počas svojho života. Ďakujeme preto každému, komu osudy týchto mačiek nie sú ľahostajné a rozhodne sa podporiť našu činnosť.      

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  26. 4. 2023 22:04
Dobrosrdečný darca
100 €  •  26. 4. 2023 18:11
Láskavý darca
5 €  •  26. 4. 2023 17:30
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  25. 4. 2023 18:43
Dobročinný Darca
20 €  •  25. 4. 2023 9:15
Milý darca
25 €  •  24. 4. 2023 8:02
Dobrosrdečný darca
100 €  •  21. 4. 2023 17:25
Milý darca
5 €  •  21. 4. 2023 9:35
Dobročinný Darca
22 €  •  31. 3. 2023 12:10
Dobročinný Darca
85 €  •  24. 3. 2023 22:29
Štedrý darca
15 €  •  21. 3. 2023 14:55

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň