Výzva ukončená:

Pomôžte nám presťahovať Rodinné centrum Macko do nových priestorov

Získaných 0 € 1 229 €
5 000 €
 -
52 darcov
Celkom sa zapojilo
24 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte nám presťahovať Rodinné centrum Macko do nových priestorov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Rodinné centrum Macko o.z.
Dátum pridania
6. 4. 2023
Posledná aktualita

29. 5. 2023 13:54

Ďakujeme

Ďakujeme krásne všetkým prispievateľom. Vďaka vašej štedrosti a podpore sa nám podarilo vyzbierať krásnych 1229 eur, ktoré použijeme na nový koberec do dvoch miestnosti v novom RC Macko. 

ĎAKUJEME!!

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Rodinné cetrum Macko je nezisková organizácia, ktorej cieľom je spájať rodičov s malými deťmi na materskej/rodičovskej dovolenke. Hoci je to krásne obdobie, mnoho rodičov sa cíti izolovaných od spoločenského diania, nakoľko starostlivosť o dieťa je často fyzicky aj psychicky náročná. Preto v našich priestoroch zastrešujeme pravidelné herničky a krúžky, kde sa môžu rodičia stretávať, diskutovať a zdieľať svoje radosti, a aj starosti. Popritom sa deti hrajú s rovesníkmi a nadobúdajú potrebné sociálne schopnosti.

RC Macko funguje na princípe dobrovoľníctva. Naše mamičky – dobrovoľníčky sa snažia spoločne pripravovať a spestriť program rôznymi aktivitami (napr. karneval, tvorivé dielne, pohybové aktivity, poradenstvo ohľadom starostlivosti o malé bábätka, vrátane ich nosenia, dojčenia a pod.). Ďalej organizujeme rôzne prednášky so zameraním na výchovu detí, zdravie, pracovné uplatnenie rodičov po ukončení rodičovskej dovolenky ako aj ďalšie aktivity (swapy, bazár, program k Mezinarodnému dnu detí, matiek, otcov, Mikuláš a pod.). Taktiež sa v našich priestoroch organizujú viaceré pohybové ako aj vzdelávacie krúžky určené pre rodičov a deti.

Komu pomôžeme?

Naše priestory v budove Miestnej knižnice na Sekurisovej ul. 12 v Bratislave máme v prenájme od mestskej časti od roku 2007. Žiaľ, kvôli organizačným dôvodom sa musíme z budovy vysťahovať do nových priestorov.

RC Macko sa tak vo svojich zrelých 21 rokoch musí presťahovať a potrebuje VAŠU POMOC!  Keďže chod materského centra zastrešujú mamičky-dobrovoľníčky na materskej/rodičovskej dovolenke bez nároku na finančnú odmenu, nemáme veľa finančných prostriedkov na rekonštrukciu priestorov. Tá je potrebná, nakoľko musíme spĺňať prísne hygienické a bezpečnostné normy.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité na presťahovanie sa a zrekonštruovanie priestorov na Bilikovej 34, Bratislava-Dúbravka. Ide o 2 triedy s rozmerom cca 130 m2. Za získané peniaze sa položí nová podlaha a koberce,opravia a vymaľujú steny, vymenia dvere, nainštalujú žalúzie a svietidlá. K tomu budeme potrebovať nemalé množstvo stavebného materiálu. Takisto potrebujeme opraviť sanitu, inštalovať kuchynskú kút a zakúpiť dostatok nábytku na vytvorenie úložného priestoru pre  hračky, tvorivý materiál a knihy.

K sťahovaniu potrebujeme prenájom dodávky a pomocnej sily, ktorá by nám pomohla premiestniť hračky, knihy a nábytok do nových priestorov.  

Za Vašu pomoc vopred ďakujeme!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

29. 5. 2023 13:54

Ďakujeme

Ďakujeme krásne všetkým prispievateľom. Vďaka vašej štedrosti a podpore sa nám podarilo vyzbierať krásnych 1229 eur, ktoré použijeme na nový koberec do dvoch miestnosti v novom RC Macko. 

ĎAKUJEME!!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
10 €  •  20. 5. 2023 15:53
Zuzka V.
5 €  •  20. 5. 2023 8:31
Drzim palce! 🐻
Dobročinný Darca
15 €  •  20. 5. 2023 8:00
Dobrosrdečný darca
25 €  •  19. 5. 2023 22:07
Milý darca
20 €  •  19. 5. 2023 15:38
Dobročinný Darca
10 €  •  19. 5. 2023 14:14
Veľkorysý darca
5 €  •  18. 5. 2023 13:43
Veľkorysý darca
10 €  •  18. 5. 2023 8:45
Láskavý darca
9 €  •  17. 5. 2023 19:34
Kristína
20 €  •  17. 5. 2023 12:26
Veľa šťastia!
Dobročinný Darca
15 €  •  17. 5. 2023 12:05
Veľkorysý darca
10 €  •  16. 5. 2023 22:00
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 5. 2023 11:10
Veľkorysý darca
25 €  •  16. 5. 2023 6:59
Láskavý darca
25 €  •  15. 5. 2023 22:33
Milý darca
25 €  •  15. 5. 2023 20:21
Láskavý darca
150 €  •  14. 5. 2023 14:56
Veľkorysý darca
5 €  •  14. 5. 2023 12:08
Veľkorysý darca
10 €  •  14. 5. 2023 11:01
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  14. 5. 2023 8:33
Veľkorysý darca
10 €  •  14. 5. 2023 7:10

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň