Úspešne dokončené:

Pomôžte Ľubomírovi späť k plnohodnotnému životu

Získaných 0 € 1 047 €
od 24 darcov
 -
24 darcov
Celkom sa zapojilo
44 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
19. 4. 2024
Posledná aktualita

5. 7. 2024 13:46

Osobné poďakovanie

Peniaze na účte. Nakoľko nemám z Donio.sk kto, meno… Len tuším, vypíšem a menujem......od 10 do 200 € :

Peťo Loviška, Eva Stopková, Palo Kvasnica, rodina Baďurová,  Mišo Sošťák (XIII. Století), Ivan Slaný, Igor Schlesinger…

Spolu 24 darcov.

Špeciálné „Ď A K U J E M“ pre Filip Prada, môj ZIPPO.CZ  priateľ, kamarát a BOSS Zippo z Prahy.

No a samozrejme Donio.sk.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň, volám sa Filip Prada a chcel by som týmto pomôcť môjmu priateľovi Ľubomírovi Sládečekovi.

Ľubomír je mojím dlhoročným priateľom a teraz sa dostal do veľmi zložitej životnej situácie. Trpí maniodepresívnou poruchou, Crohnovou chorobou a teraz ešte veľkými problémami s chrbticou. Mojím cieľom je umožniť mu bojovať s touto situáciou čo najlepšie, aby sa mohol vrátiť k práci a aspoň čiastočne plnohodnotnému životu.

Ľubomírov príbeh

Prasknuté Titánové platničky a maniodepresívna psychóza, Crohnova choroba hrubého čreva, Diabetes II.

Mám 59 rokov a dve deti – dcérky. Prvá operácia platničiek bola v roku 2019. Bolesti ľavá noha od bedrového kĺbu až po chodidlo. Cvičil som… nepomohlo. 12 mesiacov som čakal v Trenčíne na operáciu. Samozrejme PN len 12 mesiacov, tak ma potom živila manželka.  Dali mi 4 kusy titánových šróbov, 2 titánové trubky a doštičku.  Prišiel som o prácu, kde som bol 30 rokov, Stavebné bytové družstvo Trenčín.  Prešiel som veľa funkciami, prácu som mal rád a myslel som si,  že aj po zmene vedenia bude všetko ok. S nikým som nemal problémy. Napriek tomu si chcel nový predseda predstavenstva dosadiť svojich. Čo ďalej po operácií ? Urobil som si štátne skúšky pre SBS. Veľa som chodil, v teple, v zime. Stres, bez príplatkov, nočné smeny, nedele, soboty a sviatky. Nič. Za minimálnu mzdu a pár euro v obálke. 

Po piatich rokoch prišli zase bolesti ľavej nohy až do palca. Na RTG a MR zistené poškodenie ďalších dvoch platničiek. Čakanie na druhú operáciu 3 mesiace, zase operatér z Brna. Od 18.3 2024 vo FN Trenčín, dve kliniky vo FN TN mali česť sa starať o moju osobu. Pri operácií a otvorení bol zistený jeden prasknutý titánový šrób, čiže všetky 4 von a pridali nové dva, spolu 6 kusov. Som už ako Terminátor. 

Zle som zniesol narkózu. Operácia miesto dvoch hodín trvala 4 hodiny. Viac narkózy a krvnej plazmy,  resp. morfium po operácií od bolesti. V mojom veku som túto kombináciu zle zniesol. Z ORTOP ma previezli na ležiace oddelenie. Nepamätám si nič. Vraj som videl na izbe dve farebné sliepky a sestričke som povedal, že ju v noci pichnem nožom a nič sa mi nestane. Prevoz na kliniku psychiatrie. Tu som bol pred 15 rokmi pre pracovnú vyčerpanosť a depresie. Moja ošetrujúca MUDr. (na psychiatrii) mi ešte omylom znížila dávku lieku, ktorý ma drží nad vodou pri bipolárnej afektívnej poruche. Položilo ma to a vystrelilo pod strop. Prečo zase ja? Psychické ochorenie, maniodepresívna psychóza alebo bipolárna afektívna porucha.  Mali ju a majú Miloš Kopecký, Petr Muk, Richard Müller, Kurt Cobain -všetko citlivé duše.

V infúzke paracetamol, soľný roztok s antibiotikami, inzulín, fraxyparin a milgamu v injekcii. Dopichaný ako ježko. Som veriaci človek. Modlil som sa k Bohu každý večer a ráno.

Teraz?

Chrbát bolí, hlava sa dáva do poriadku. Bojím sa šoférovať, Valproat stúpol na 220 jednotiek, pri prepustení to bola podmienka. Už som doma a stará sa o mňa manželka. Chúďa, má dve práce.

Na moje prekvapenie mi zdravotná poisťovňa zaplatí z materiálu TITAN len 60 % a 40 % musím zaplatiť ja. TITAN – šróby a trubky.

Bolesti sú stále. Do kedy ale vydržia nové platničky? Nemám sedieť,  len stáť alebo ležať. Čo bude ďalej neviem. Práca na Slovensku s takýmto postihnutím a viacerými diagnózami je náročná.  

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

PN zo sociálnej poisťovne dostávam 460 €. Nájom za byt v OV 93 €, plyn 38 € a elektriku 30 €. Internet 27 € a mobil 20 €.

Peniaze z tejto kampane budú použité na úhradu nedoplatku za titánové skrutky v chrbtici (doplatok pre zdravotnú poisťovňu za titan je 2.000 €). Ďalej aspoň na čiastočné umorenie dlhu spojeného s dlhodobým liečením. Platím vo VÚB doplatok jedného úveru v sume 1.800 € a druhého úveru vo VÚB doplatok 8.180 €.

V prípade získania viac peňazí, než bude potrebné, budú darované na podporu liečby Crohnovej choroby.

Mám slzy v očiach a ďakujem všetkým za podporu, pomôže každé €.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

5. 7. 2024 13:46

Osobné poďakovanie

Peniaze na účte. Nakoľko nemám z Donio.sk kto, meno… Len tuším, vypíšem a menujem......od 10 do 200 € :

Peťo Loviška, Eva Stopková, Palo Kvasnica, rodina Baďurová,  Mišo Sošťák (XIII. Století), Ivan Slaný, Igor Schlesinger…

Spolu 24 darcov.

Špeciálné „Ď A K U J E M“ pre Filip Prada, môj ZIPPO.CZ  priateľ, kamarát a BOSS Zippo z Prahy.

No a samozrejme Donio.sk.

18. 6. 2024 16:05

18. 06. 2024 ukončenie kampane

Dnešným dňom sa skončila moja kampaň. Chcem poďakovať zatiaľ neznámym darcom. Asi nedostanem aj zoznam s menami darcov. Toto ma veľmi zaujímalo.

Sám ale neviem, ako bude môj život ďalej smerovať, myslím si, že mi nie je čo závidieť. Ďakujem aj môjmu českému priateľovi za pomoc (Filip Prada)

Vyzbierané peniaze v sume 1047 € rozdelím tak, ako som písal : doplatok pre VZP alebo mimoriadnu splátku úveru v banke.

29. 5. 2024 21:51

Dnešná kontrola na ORT klinike a RTG 29. 5. 2024

Dnes prvá a fotečky. Takže zmena :

8 titan skrutiek, 4 titan strubky a 3 titan špeciálne platničky s prímesou krvi a zbytkovou kostnou dreňou zo stavca po  vyvrtaní dier.

28. 5. 2024 17:59

Hlásenie škodovej udalosti

Aby nebolo málo.....prasklo mi novodurové kolienko v stene ako je  kuchyňa…vytopil som seba a spodných susedov. 

No, hádam by aj stačilo. Či ?

27. 5. 2024 19:11

Novinky k 27. 5. 2024

V stredu 29. 5. ma čaká prvá kontrola v nemocnici u môjho operatéra – asistenta. Asistoval  brnianskemu operatérovi.  Prvý rtg z boku a odzadu. Malo by byť vidieť, ako si nažíva mojich 6 titanových skrutiek a neviem kolko spojovacích trubiek v mojom tele resp. chrbtici. Mám na rtg kamošku – sestričku a tak by som sa mal dostať k mojim dvom snímkom.

Zvýšila sa mi bolesť nôh resp. stehien z vnútornej strany a lýtok. Nevidím dôvod, aby som sa vrátil k mojim ochrnutých nohám a nemohol sa postaviť. Snažím sa chodiť už bez barlí, ale je to neistá chôdza a bojím sa pádu. Uvidíme, čo povie mudr. a či ma čaká rehabilitičný pobyt v FN TN.

Ďakujem a držte palčeky.

12. 5. 2024 12:45

AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica 2 : 0

Včera, 11. 4. 2024 sa odohral posledný ligový futbalový zápas na umelej tráve nášho skoro zrenovovaného štadiona medzi AS Trenčín a Dukla B.B.. Výsledok 2 : 0 je pre nás radostný, lebo v drese Bystrice stále hrá Poljovka, reprezentant SR.

4. 5. 2024 13:41

Dnes 4. 5. 2024 doplnenie príbehu a myšlienky

Klinika psychiatrie vo FN Trenčín.

Keď ma tam priviezli, rýchlo som sa snažil zaradiť. Bol som tu pred 15 rokmi, vyhoretie a pracovná vyčerpanosť. 3 týždne. Vtedy sa hovorilo : tu je kľud a pohoda, blázinec je vonku…Primár bol vtedy MUDr. Hašto. Smeroval to na voľné oddelenie : nikoho nenútim tu byť. Kto nechce a nebude dodržiavať základné medicínske pravidlá, môže ísť preč.

Prvé 3 izby boli pre nastupujúcich pacientov, ťažkých alkoholikov…Plienky, gurtne na pripútanie. Delírium. Po prijatí napr. s 1, 2, 3 promilov v krvi musí najskôr vytriezveť. A to je hrozné. Sú schopný si svoje extrementy utierať na stenu !!! Obdivujem ošetrovateľov. Handra voda a vedro a pome utierať.  Na druhom konci ženy. Napr. dve pekné blodínky, 19 rokov. Sprísnený režim, alkohol, drogy a dva pokusy o samovraždu výskokom z okna…Plačúci otec na chodbe: čo máme robiť ako ju strážiť 24 hodín denne ?

Viete v čom naj problém pre mladých narkomanov ? Díler vie, že sa liečia resp. sú v nemocnici.....Díler vie, že už sú doma…Díler príde za vami  domov a spýta se : nechceš drogu ? prvú resp. druhú ti dá zdarma. Tretiu už nie …!!!

Základom zlého pre mňa ? Keď ma otvorili, zistili, že zo štyroch titanových šróboch bol jeden prasknutý !!!. Tak museli vyhodiť všetky štyri, dať štyri nové a plus dva ďalšie. Šesť spolu.  Operácia trvala nie 2 hodiny, ale 4 hod. To znamená viac anéstéze a krvná plazma. No a ktomu už na ortopédií na 3 dni dostaneš do infúzky od bolesti morfium. No a potom prišli moje „haluze“, ktoré si nepamätám. Pri prevezení po štyroch dňoch na ležiace rehabilitačné oddelenie : sestričke som povedal prečo tu na izbe v kúte su 3 farebné sliepky ? A v noci že ju pichnem nožom, lebo sa mi nič nestane pre moju diagnozu BAP !!! No a po 20 min. som bol na psychiatrii. Tak ste si trošku viac počítali, čo sa mi stalo.

Prajem pekný deň.

3. 5. 2024 21:54

1. máj 2024

Super deň. Moja polovička ma pozvala na obed do Opatoviec na rybník. Fantastický pstruh, konečne niekde čapované nealko pivo.  Za dva roky sme prešli všetky v okolí, ale rybník  Opatovce za väznicou je TOPKA. Počasie bola super.

Potom malá prechádzka po okolí. Bez barličiek by som to nedal. Ach jo, moje tenučké nožičky.

Fotky sú pridané.

28. 4. 2024 18:48

FOTO 3_PRVÁ OPERACIA z roku 2019

Pridávam fotky z mojej prvej operácie – 4 titanové šroby, 2 titanové trubky a jedna malá titanová doštička.

Pár fotiek aj z môjho milovaného futbalového klubu AS Trenčín. A v nemocnici parkovalo aj Ferrari Mariána Gáboríka.

26. 4. 2024 19:16

Poďakovanie za príspevky

Ďakujem všetkým, ktorí ma navštívili na www.donio.sk a ich príspevky. Zatiaľ sú pre mňa anonymné, niektoré som ale odhalil. Sú tam peniaze napríklad z Facebook Zippo klubu z Ázie v sume 4 USD. No a najvyššia suma bola úplne prvá a to 200 €. S týmto priateľom sme spolu absolvovali pobyt vo FN Trenčín pred 15timi rokmi. A od vtedy sme priatelia…

21. 4. 2024 12:46

Foto 2

Foto 2

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
50 €  •  16. 5. 2024 19:28
Milý darca
50 €  •  16. 5. 2024 15:41
Milý darca
100 €  •  16. 5. 2024 6:42
Láskavý darca
10 €  •  8. 5. 2024 13:23
Ivan S.
25 €  •  5. 5. 2024 15:59
drž sa, aby to dobre dopadlo
Štedrý darca
25 €  •  5. 5. 2024 3:42
Michal S.
25 €  •  4. 5. 2024 16:21
Všetko bude dobré, nevzdávaj to a drž sa!
Milý darca
200 €  •  3. 5. 2024 20:17
Dobrosrdečný darca
25 €  •  26. 4. 2024 8:57
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 4. 2024 8:30
Štedrý darca
10 €  •  24. 4. 2024 14:50
Milý darca
10 €  •  24. 4. 2024 13:46
Láskavý darca
10 €  •  24. 4. 2024 9:48
Láskavý darca
25 €  •  23. 4. 2024 11:17
Láskavý darca
25 €  •  22. 4. 2024 19:19
Dobročinný Darca
27 €  •  22. 4. 2024 14:47
Láskavý darca
50 €  •  22. 4. 2024 9:36
Veľkorysý darca
50 €  •  22. 4. 2024 9:23
Láskavý darca
25 €  •  22. 4. 2024 8:45
Palo
10 €  •  21. 4. 2024 12:28
bojuj
Eva S.
20 €  •  20. 4. 2024 20:06
Ľuboš, prajem skoré uzdravenie.
Štedrý darca
25 €  •  20. 4. 2024 15:33
Dobročinný Darca
25 €  •  19. 4. 2024 20:40
Peter L.
200 €  •  19. 4. 2024 17:27
Zelam ti vela zdravia

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň