Výzva ukončená:

Pomôžme rodine získať novú strechu, ktorú jej vzala víchrica

Získaných 0 € 3 690 €
20 000 €
 -
64 darcov
Celkom sa zapojilo
58 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
121 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme rodine získať novú strechu, ktorú jej vzala víchrica

Získaných 0 € 3 690 €
20 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Oľga Dudášiková
Dátum pridania
17. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Keď mi moja sestra v sobotu nad ránom zavolala, strhla som sa zo sna. Plakala do telefónu a ja som jej rozumela sotva pár slov. Počula som len „sú tu hasiči, strašne fúka a deti majú strach“.

Víchrica, ktorá sa prehnala Slovenskom 11. 3. 2023 im vážne poškodila strechu, zlomilo sa pár trámov, ktoré držali strechu, plech sa odtrhol z rôznych častí strechy. Na dvore boli porozfukované časti zo strechy. Hasiči  sa snažili zachrániť, čo sa dalo, aby ju úplne neodfúklo a aby dážď strechu úplne nezničil. Veľmi by som chcela sestre a jej rodine pomôcť, aby sa opäť mohli cítiť v bezpečí svojho domu. Teraz vždy keď trochu zafúka má v očiach strach, pretože strecha je len provizórne upevnená.

Komu pomôžeme?

Moja sestra Oľga je 40-ročná žena, ktorá sa aj napriek svojmu životnému osudu nevzdala. Pred pár rokmi jej diagnostikovali nevyliečiteľné ochorenie Ehlerov-danlosov syndróm, ktorý ju posadil na elektrický vozík, poškodil jej kĺby a svaly. Má problém už udržať niečo v rukách, má ich opuchnuté a ubolené. Je to pre mňa hrdinka, ktorá je aj napriek svojim obmedzeniam plnohodnotnou mamou.

S partnerom si za ušetrené peniaze a hypotéku kúpili starší rodinný domček, kde sa aj so svojimi dvoma synmi presťahovali. Bývajú tam len necelý rok. Lukáško má 1 rok a Ivko 14, aj jemu žiaľ toto genetické ochorenie diagnostikovali. Tomáš, Oľgin partner momentálne nemôže pracovať, stará sa o rodinu, keďže Oľga veľa toho urobiť sama nedokáže. Oľgin príjem je len invalidný dôchodok. Takže nová strecha je pre nich bez pomoci ostatných naozaj nedosiahnuteľná.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky získané peniaze pôjdu na novú strechu, ktorá je pre túto rodinu veľmi potrebná. Zabezpečí sa krycí materiál, drevené strešné trámy, izolačný a spojovací materiál, rôzne veľkosti klincov, šróbov a iných materiálov a tiež práca remeselníkov.

Za akúkoľvek pomoc pre moju sestru úprimne ďakujem.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
50 €  •  14. 7. 2023 15:21
Dobrosrdečný darca
25 €  •  8. 7. 2023 21:05
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  7. 7. 2023 9:12
Milý darca
100 €  •  7. 7. 2023 8:31
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  28. 6. 2023 9:22
Milý darca
100 €  •  27. 6. 2023 15:24
Veľkorysý darca
100 €  •  27. 6. 2023 8:42
Darca, ktorý je za každú dobrosť
15 €  •  23. 6. 2023 9:45
Veľkorysý darca
25 €  •  23. 6. 2023 9:38
Dobročinný Darca
10 €  •  22. 6. 2023 13:46
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  19. 6. 2023 9:25
Peter Sanve
50 €  •  15. 6. 2023 15:17
Pozdravujem za Komunitu Dunajská Streda! Sme s vami ;)
Milý darca
10 €  •  15. 6. 2023 9:09
Láskavý darca
25 €  •  14. 6. 2023 10:52
Štedrý darca
50 €  •  13. 6. 2023 15:27
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  7. 6. 2023 15:35

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň