Výzva ukončená:

Pomôžme Lukáškovi s detským autizmom absolvovať terapiu vo Varšave

Získaných 0 € 0 €
4 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
93 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Lukáškovi s detským autizmom absolvovať terapiu vo Varšave

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Aneta Danihelová
Dátum pridania
28. 9. 2022

Náš syn Lukáško má diagnostikovaný detský autizmus

Našim cieľom a prianím ako jeho rodičov je, aby Lukáško začal komunikovať, rozprávať, hrať sa s ostatnými deťmi, či chodil samostatne na WC. Zatiaľ ešte z týchto uvedených činností nedokáže zvládnuť sám ani jednu. 

Aká je naša situácia?

Na Lukášovi sme začali pozorovať neobvyklé správanie a iný spôsob hrania sa, ako pri ostatných deťoch vo veku 2 rokov. Náš Lukáško ešte stále nerozpráva, a to bude mať v decembri 4 roky. Najprv sme spozorovali, že sa hrá iba točením rôznych predmetov, chodil blízko stien, odmietal komunikáciu a hranie sa s ostatnými deťmi.

Lukáško je fixovaný výhradne na nás, na rodičov, nedokáže sa sám najesť, odmieta to a bez nás by sa ani nenajedol. Stále nosí plienky, nemá záujem chodiť na nočník alebo záchod. 

Veľmi by sme chceli, aby náš syn nezaostával v komunikácii a iných schopnostiach a zručnostiach. Chceme s ním vyskúšať, čo najviac terapií, ktoré mu pomôžu.

Momentálne sme s manželom nezamestnaní, ja ako matka musím byť so synom doma, pretože ho zatiaľ do škôlky nevezmú, keďže nosí stále plienky. Manžel prišiel tento rok o zamestnanie, pretože im vo firme zrušili projekt, na ktorom pracoval. Všetky naše úspory, ktoré sme mali sme použili na delfinoterapiu v Turecku, a preto nestíhame synovi financovať liečby zo svojho vrecka. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze, ktoré sa nám podarí získať pomocou tejto výzvy budú použité na úhradu Lukáškovho pobytu a dopravy na súkromnú kliniku vo Varšave, kde by mal absolvovať 10-denný turnus, ktorý zahŕňa rôzne terapie a cvičenia, ktoré Lukáškovi pomôžu sa rozvíjať v sociálnej oblasti. 

Táto klinika má veľmi dobré ohlasy od rodičov, ktorých deti trpia rôznymi diagnózami. Veľkému množstvu detí už dokázali na tejto klinike pomôcť, a preto by sme to chceli vyskúšať aj my. Ich spôsob liečby sa realizuje iba vo Varšave.

Celková cena liečby sa pohybuje od 2 000 do 2 700 EUR, bez ubytovania.

Týmto by sme chceli požiadať o Vašu pomoc. Budeme veľmi vďační za každý dar, ktorý pomôže nášmu Lukáškovi.

Ďakujeme! 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň