Príbeh nášho Kika sa začal písať už pri pôrode. Po vážnych komplikáciách musel byť niekoľkokrát oživovaný, stratil veľa krvi a jeho život visel na vlásku. Nasledovalo zlyhanie orgánov, imunity, sepsa (otrava krvi) a nekróza tkanív, ktoré si vyžiadali autotransplantácie kože a amputácie časti ruky a nôžky. Mal len štyri týždne…💔
To, čo zažil, zanechalo na jeho tele aj duši trvalé následky. Kvôli jazvám sa mu deformujú končatiny – ruky aj nohy – ktoré ho bolia, svrbia a bránia mu v raste. Kiko sa nedokáže postaviť, preto sme vyhľadali špecialistu na ortopedické deformity – profesora Dr. Radlera vo Viedni.
Nekonečný boj s veternými mlynmi …
V apríli tohto roka Kiko podstúpil prvú operáciu v hodnote 23 000 €, kedy mu bol do kostí zavedený tzv. hexapod fixátor – kovová konštrukcia, ktorá mu má pomôcť dostat nôžku do správnej polohy. Tento bude mať v nohe približne sedem dlhých mesiacov. Fixátor denne nastavujeme, miesta vpichov čistíme, preväzujeme. Ľavé chodidlo, ktoré bolo čiastočne amputované, bolo rekonštruované pomocou chirurgických klincov.
Prvé dni po operácii boli pre Kika extrémne bolestivé… ale zvládli sme ich. Bojujeme ďalej – každý štvrtok absolvujeme kontrolu vo Viedni: 700 km cesty, vyšetrenia, rentgeny, presádrovanie, lieky, dezinfekcia, injekcie na riedenie krvi. Každá kontrola stojí 300–600 €.
Poisťovňa nám z celej sumy preplatila len 2 000 €.
…ďalšia rana pod pás…
❗️ Pri poslednej kontrole zistili, že Kiko nevyhnutne potrebuje ďalšiu operáciu členkovej kosti – a to čo najskôr, inak hrozia vážne komplikácie.
✅ Cena zákroku: 12 000 €
✅ Po nej bude nasledovať tretia operácia – odstránenie fixátora, dlahovanie a vybratie chirurgického materiálu z druhej nôžky približne v rovnakej sume.
✅ A potom? Začína kolobeh rehabilitácií, ktoré rozhodnú, či bude môcť Kiko chodiť.
Táto situácia pre nás predstavuje obrovský stres. Už beztak náročné obdobie sa stalo ešte ťažším, keďže musíme nájsť spôsob, ako zaplatiť takú veľkú sumu peňazí popri hypotéke 😔
Bohužiaľ nemáme inú možnosť, len veriť v ľudskosť, empatiu a dobré srdce každého z vás ❤️