Výzva ukončená:

Pomôžme Adamovi zotaviť sa po závažnej nehode

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Adamovi zotaviť sa po závažnej nehode

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Adam Propper
Dátum pridania
13. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Touto cestou by som vás všetkých chcela poprosiť o pomoc pre mojho syna Adama, ktorý dňa 1. 5. 2022 havaroval na motorke a od vtedy každučký deň bojuje o svoj život. Prešiel si ťažkou cestou a stále ňou prechádza.

Zo začiatku nám lekári vraveli: … „jeho zranenia sú nezlučiteľné so životom“… stale dookola niekde počujem tú vetu. Bol v hemoragickom šoku niekoľko hodín…….Nárazom prišiel o obličku, druhá neskôr prestala fungovať, roztrhaná pečeň, črevá, polámané rebrá, stavec, poškodené pľúca, zlomené obe ruky, zlomená očnica a nos.

Adamov príbeh

Čakal nás boj o život. Nikto tomu neveril, lekári robili, čo mohli. Prešiel si množstvom operácií, množstvom diagnóz, komplikácií, stále sme boli ako na hojdačke. Jedno sa zdalo byť ako-tak pod kontrolou a prišlo niečo nové.

A opäť odznova. Po niekoľkých mesiacoch na oddelení ARO v KE, mali lekari najvačší problém so zatvorením brušnej dutiny, keďže kvôli poraneniam a abnormálnemu opuchu tenkého a hrubého čreva, mu nemali ako brušnú dutinu zatvoriť. Strávili sme každý deň spolu v nemocnici a robili sme nemožné, aby to zvládol. Blížili sa Vianoce a brucho je stále otvorené. Adamko bol celý čas zaintubovaný, vačšinou na umelej ventilácii a odkázaný na úplnú pomoc personálu, ktorému budeme vďační do konca života. Nemohol sa ani pohnúť už skoro 8 mesiacov. Lekári skúsili všetky možnosti dostupné na Slovensku. A tak sme hľadali, čítali a našli.

Od 20. 1. 2023 je Adam hospitalizovaný v nemocnici v Nemecku, kde mu lekári z oddelenia rekonštrukčnej transplantačnej chirurgie postupne niekoľkými operáciami transplantovali sval z chrbta a následne transplantujú kožu z nôh. Adam už podstúpil niekoľko operácii, aby mohol žiť ďalej. Sme tu spolu a snažím sa mu pomocť zvládať každodenné maličkosti, ktoré sú pre zdravých ľudi samozrejmosťou, ale pre nás kročikom vpred. Učime sa držať pohár, otočiť sa na bok, masírujem nohy, chodidlá, prsty na rukách. Skúšajú ho posadiť, už dokáže aj pár minút stáť a urobiť 3–4 kroky. Všetko je veľmi namáhavé a ťažké. Stále je to veľmi obmedzené, pretože to brucho ešte stále nie je úplne zatvorené. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Touto cestou Vás chcem poprosiť o finančnú pomoc pre mojho syna Adama. Potrebuje každodennú starostlivosť tu v nemocnici v Nemecku, kde som s ním a pomáham mu rehabilitovať. Do budúcna bude potrebovať ešte množstvo cvičení s fyzioterapeutom, aby sa dokázal sám posadiť, postaviť a zvládať sám každodenné činnosti.

Peniažky mu pomôžu na zakúpenie rehabilitačných pomôcok, pomôcok na cvičenie, ako aj na pobyt rehabilitačnom centre.

Pomôžme mu prosím spoločne vstať na nohy a žiť svoj život, ktorý si takto vybojoval.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň