Pomôžete rodine, ktorá prišla o jediného syna kvôli šikane na škole preklenúť veľmi náročné obdobie.
Prosím vás o pomoc priatelia, len vďaka vám môžeme prežiť toto obdobie tragédie, ktorá nás tak nečakane zastihla.
Určite veľa z vás zaregistrovalo, aká veľká tragédia sa stala v našej rodine, čím všetkým sme si prešli a ešte prejdeme. Ako už bolo povedané aj v dokumente televízie JOJ, náš jediný milovaný syn bol šikanovaný na základnej škole v Parchovanoch.
Šikana sa s Romankom ťahala dosť dlho. Romanko s mamou strávil veľa času v úprimných rozhovoroch o tom, čo sa v škole deje. Matke to nebolo ľahostajné, navštívila školu, do ktorej syn chodil. Najskôr išla za triednou učiteľkou, ktorá je povedala, že Romanko je chlapec, má mať široké ramená a nie je možné, aby mu dievčatá robili zle, že je to len detské doberanie. Manželka odchádzala zo školy s plačom, nakoľko verila svojmu synovi a videla, že ho to trápi. Často sme si volávali cez video messenger, keď som sa dozvedel, čo sa deje na škole. Keď som sa vrátil z turnusu zo zahraničia, išiel som do školy za riaditeľom. Povedal som mu, že dievčatá robia zle Romankovi osočujú ho, používajú rôzne invektívy a dehonestujúce výrazy na jeho adresu, čo mu nie sú príjemné a považujem to za šikanu. Riaditeľova reakcia na túto informáciu bola veľmi šokujúca: ,,To nie je možné, aby dievčatá ubližovali chlapcovi, pochádzajú zo slušných rodín, chodia do kostola a čítajú písmo sväté.“ Je smutné, že riaditeľ školy v Parchovanoch tak ako ani triedna učiteľka, u ktorých sme sa sťažovali to neriešili. Zarážajúce je, že nás ani neinformovali o spísaní zápisnice.
Viackrát sme Romankovi navrhli zmenu školy, toto riešenie Romanko odmietol, povedal, že to bude dobré a že to už do konca 9. ročníka vydrží. Žena mu našla pár týždňov pred tou tragickou udalosťou alternatívnu školu v Košiciach, ktorú tiež odmietol s tým, že už mu zostáva iba pol roka a že to bude v pohode, žiaľ opak sa stal pravdou.
Náš jediný milovaný syn to už psychicky nezvládol, aj keď bol veľký bojovník, pondelok ráno 20. 11. 23, keď prišiel do školy, opäť ho šikanovali a po 3. vyučovacej hodine vyšiel na strechu po rebríku, ktorý tam nemal čo robiť, ocitol sa tak na streche školy a zobral si život.