Volám sa Andrej, pochádzam z Dubnice nad Váhom a som zakladateľ najväčšej SK/CZ komunity venovanej havárii v Černobyľskej elektrárni. Černobyľu sa venujem už celých 15 rokov a Černobyľskú uzavretú zónu som navštívil mnohokrát. Príbeh Černobyľskej tragédie, ale najmä príbehy ľudí, sa mi nezabudnuteľne zaryli do srdca. Počas mojich návštev som sa stretol aj s pôvodnými obyvateľmi opustených obcí, ktoré sa dnes nachádzajú v uzavretej zóne.
A v týchto dňoch nastal čas využiť silu najväčšej Slovenskej & Českej komunity, aby sme spoločne pomohli dobrej veci. Verím, že nielen naša 46-tisícová komunita, ale aj mnoho dobrých ľudí na Slovensku a v Česku podporia dobrú vec a stále sa nájdu láskaví ľudia, ktorí pomôžu takpovediac zabudnutým ľuďom vo vojne bičovanej krajine.
Som zároveň aj veliteľom Dobrovoľného hasičského zboru, nezištnú pomoc mám v krvi a v Černobyli už ma poznajú – najmä z dôvodu kladenia vencov pri pomníky počas mojich návštev. Teraz môžu spoznať nás, Slovákov – susedov, ktorí im pomôžu v neľahkej situácii.










