Výzva ukončená:

Podporte Detský folklórny súbor PEČENIČAN – nákup čižiem pre deti

Získaných 0 € 1 150 €
3 550 €
 -
40 darcov
Celkom sa zapojilo
29 €
Priemerná výška daru
150 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte Detský folklórny súbor PEČENIČAN – nákup čižiem pre deti

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Občianske združenie PEČENIČAN
Dátum pridania
14. 10. 2023

Kto kampaň organizuje?

Kampaň organizuje Občianske združenie PEČENIČAN, ktoré vzniklo v roku 2015. Občianske združenie v roku 2016, prostredníctvom svojej štatutárnej zástupkyne založilo a vedie Detský folklórny súbor PEČENIČAN, ktoré bolo založené z dôvodu potreby vzdelávania detí a mládeže, rozvíjania hudobného potenciálu detí, potreby zachovania tradícií a vyplnenia voľného času detí a mládeže.  

Komu pomôžeme?

Výťažok zo kampane pomôže Detskému folklórnemu súboru PEČENIČAN. Súbor má 25 členov a z roka na rok narastajúce náklady na zabezpečenie obuvy a krojového vybavenia súboru. Vlastné príjmy a príjmy z 2% daní už nepostačujú na pokrytie nákladov súboru. Nákup hudobných nástrojov pre hudobnú zložku súboru, na ktorú sme sa ako pedagógovia posledné roky zameriavali, pohltili množstvo financií. Vynaložené náklady sa však v pozitívnej forme odrazili v kvalite sprievodnej ľudovej hudby DFS PEČENIČAN, ktorá je vo svojom okolí jedinečným hudobným telesom už tým, že v ňom hrajú potomkovia  Dychovej hudby z Pečeníc, ktorá má 240 ročnú históriu a je stále aktívna. Veríme, že náklady na nákup čižiem sa prejavia zvýšeným záujmom detí o tanec vo folklórnom súbore.

Naším cieľom je posunúť deti z tanečnej zložky na vyšší kvalitatívny level a umožniť celému Detskému folklórnemu súboru vystupovať aj v chladnejších mesiacoch na podujatiach, ktoré sa konajú na pódiách v exteriéri. Momentálne je súbor hendikepovaný v tomto smere absenciou vhodnej obuvi, ktorá je jednou z najväčších nákladových položiek súboru. O nákup látok na krojové oblečenie a šitie samotného oblečenia sa Občianske združenie PEČENIČAN postará z vlastných zdrojov.        

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z tejto kampane budú použité na nákup čižiem pre deti z Detského folklórneho súboru PEČENIČAN. Jeden pár čižiem stojí 142 € bez ohľadu na veľkosť. Je to výroba na mieru. Čižmy sa budú dediť a väčšie veľkosti sa budú postupne dokupovať z vlastných zdrojov v budúcnosti. 

V prípade, že sa nepodarí získať požadovaná suma, kúpi sa menší počet čižiem. 

V prípade, že sa získa väčšia suma, ako je požadovaná, zakúpia sa väčšie čižmy do zásoby. Deti rastú veľmi rýchlo. Za rok budú potrebovať o číslo väčšiu obuv.    

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
47 €  •  11. 12. 2023 19:50
Milý darca
10 €  •  18. 11. 2023 10:00
Láskavý darca
10 €  •  17. 11. 2023 21:14
Veľkorysý darca
10 €  •  17. 11. 2023 10:19
Veľkorysý darca
10 €  •  16. 11. 2023 22:08
Dobrosrdečný darca
25 €  •  8. 11. 2023 13:58
Dobrosrdečný darca
100 €  •  1. 11. 2023 10:02
Veľkorysý darca
18 €  •  1. 11. 2023 9:13
Milý darca
10 €  •  30. 10. 2023 16:59
Akinorev
10 €  •  30. 10. 2023 14:27
Dúfam, že sa vyzbiera dostatočná hotovosť na ušitie čižmičiek ,,do páru,, 😁
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  30. 10. 2023 12:51
Štedrý darca
25 €  •  30. 10. 2023 11:09
Dobrosrdečný darca
20 €  •  30. 10. 2023 10:22
Štedrý darca
10 €  •  30. 10. 2023 8:25
Milý darca
25 €  •  30. 10. 2023 8:08
Láskavý darca
10 €  •  28. 10. 2023 7:21

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň