Úspešne dokončené:

Darujme Danke nádej na život vďaka lieku Enhertu

Míľnik 1/1

Kompletná čiastka na zabezpečenie ročnej liečby. Pomôžete mi dostať sa do cieľa, prosím?

Získaných 0 € 37 018 €
82 564 €
 -
1 135 darcov
Celkom sa zapojilo
33 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Darujme Danke nádej na život vďaka lieku Enhertu

Míľnik 1/1

Kompletná čiastka na zabezpečenie ročnej liečby. Pomôžete mi dostať sa do cieľa, prosím?

Získaných 0 € 37 018 €
82 564 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Dana Kičinová
Dátum pridania
12. 11. 2023
Posledná aktualita

12. 1. 2024 8:18

Sme v ciastocnom cieli

Drahí moji. Cítim nevyslovitelnú vďaku zato, čo ste pre mňa urobili. Toľko podpory akej sa mi dostalo, nie je ľahké získať. Sami ste ma finančne podporili, zdieľali medzi svojich znamych a tí zas medzi svojich. Donio mi už poslalo z prvej časti zbierky vyzbieranú sumu a následne mi dopošle rozdiel. Teraz už je len na Enhertu, aby urobilo svoju prácu. Čo pevne verím že urobí. Ak by predsa len nie, nasledovať bude použitie druhého lieku, ktorý vyšiel v poradi ako druhý s rovnakou účinosťou. Ak sa tak stane, dovolím si vás osloviť znova a poprosiť o podporu. Želám Vám krásne, ničím nerušené dni, prežite ich v zdraví, láske a vzájomnej úcte . ĎAKUJEM

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Dovoľte, aby som krátko o sebe napísala pár viet. Celý život som s láskou pomáhala iným ako človek aj ako zdravotná sestra. Dostala som sa do situácie, kedy sa moje možnosti liečby onkologického ochorenia scvrkli nateraz na minimum. Čo najskôr potrebujem liek, ktorý naše poisťovne preplácajú len veľmi zúženej skupine pacientov. Jediný spôsob ako sa k lieku, ktorý je u nás dostupný dostať, je samoplatba. Ročná liečba sa priblizuj čiastke 83 000 €. Podobnú situáciu som zažila minulý rok, kedy som si hradila liečbu sama, dalšiu už žiaľ finančne sama nepokryjem.

Preto prosím, pomôžte mi dostať sa k lieku, ktorý mi špecialny test ( tiež hradený samoplatbou 2 500€) označil ako číslo 1 s účinnosťou 91%. 

Páči sa mi tu, ešte by som si kvalitne chcela  užit svoju rodinu, priateľov a pomáhať naďalej novodiagnostikovaným pacientkám a ich rodinám zorientovať sa v ich ťažkých chvíľach, kedy im lekár oznámi “tú” zlú správu. 

Som členkou predsedníctva OZ Amazonky, ktoré boli stvorené pomáhať. Pomáham ja, pomáhame my, prosím pomôžte kto môžte aj vy.

Ďakujem vám,
Dana

Danka si dva dni pred svojou päťdesiatkou sama nahmatala hrčku v prsníku

Následné vyšetrenie potvrdilo nielen rakovinu prsníka, ale aj metastázy v pečeni, čo urýchlilo spád udalostí v ďalších mesiacoch – mastektómia, resekcia laloka pečene, chemoterapia a hormonálna terapia. Danka sa odvtedy neustále lieči. 

Život v metastatickom štádiu vie byť napriek doživotnej liečbe plnohodnotný. Danka je úžasná usmievavá kamarátka, ktorá v neľahkej chvíli podržala mnoho žien s touto diagnózou. Je aktívnou členkou združenia žien s rakovinou prsníka, pôsobí ako úplne prvý kontakt, keď sa novo diagnostikované pacientky na združenie obracajú. Danka je pre nás našou onko-mamou, našou priateľkou a našou spriaznenou dušou a v neposlednom rade žiarivým príkladom, ako sa dá žiť aj po vypočutí tejto diagnózy. Pre mnoho pacientiek je Danka najväčšou oporou, lebo dokáže podporiť aj v časoch, keď to už nikto iný nedokáže. Danka je kamarátka, ktorá sa o Vás zaujíma, má na Vás vždy čas, nikdy neodmietne podať pomocnú ruku a príde Vás navštíviť do nemocnice, kde Vám s nekonečnou vášňou rozpráva, čo sa deje vonku a ako sa teší, keď sa dostanete opäť z nemocnice von. Tam kde to iní už nedokážu je práve Danka tá, ktorá pre seba ani pre iných nikdy nestráca nádej. 

V minulosti pracovala ako zdravotná sestra, vie sa pohybovať v zložitom svete zdravotníckych informácii. Roky si sama zisťovala, ako sa postupuje pri jej diagnóze a často krát sa obrátila aj na lekárov zo zahraničia. Vďaka jej vytrvalosti absolvovala potrebné zákroky, no vždy musela čakať dlhšie, ako by to pri onkologických pacientoch malo byť. 

Danka je aktuálne v siedmej línií metastatického štádia rakoviny prsníka. Absolvovala diagnostický test, ktorý preukázal úspešnosť pri nasadení lieku ENHERTU (na 91%), ktorý tento rok prešiel kategorizáciou. Ale ako to už býva, vždy sú dané podmienky na schválenie nasadenia liečby a tie Danka nespĺňa. Napriek tomu, liečbu týmto liekom schvaľuje a potvrdzuje aj Dankina onkologička. Liek, ktorý sa v štátoch EÚ bežne podáva metastatickým pacientom, ktorí vďaka nemu plnohodnotne žijú ešte dlhé roky, ostáva pre Danku na plnú úhradu. 

V mene Dankinej kamarátky a s vierou v ľudskú solidaritu prosím o finančnú podporu pri úhrade za liek, ktorý je veľkou nádejou. Danka je jedna úžasná osôbka, ktorá tu má na svete ešte veľa plánov. Potrebujem ju tu ja a potrebuje ju tu jej rodina a potrebujú ju tu všetky jej onkokamarátky.  Prosím a zároveň ďakujem za každú jednu finančnú pomoc. Verím, že spolu vyskladáme sumu, z ktorej môže byť uhradený liek Enhertu a Daduška pre nás bude oporou a milovanou priateľkou a neskutočne inšpiratívnou ženou ešte dlhé roky.

Dominika Kormanová,
predsedníčka OZ Amazonky

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze zo výzvy budú použité na zakúpenie lieku Enhertu, ktorý je dostupný, kategorizovaný, avšak na Slovensku je podávanie oklieštené zúženou indikáciou. Už za našimi hranicami sa podáva bez nezmyselného zúženia indikácie. 

Cena jedného podania lieku Enhertu pri súčasnej cene lieku je 4763,31€ , podáva sa každé 3 týždne.

Na ročnú liečbu potrebujem sumu 82 564,04€. Šialené, nie? 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

12. 1. 2024 8:18

Sme v ciastocnom cieli

Drahí moji. Cítim nevyslovitelnú vďaku zato, čo ste pre mňa urobili. Toľko podpory akej sa mi dostalo, nie je ľahké získať. Sami ste ma finančne podporili, zdieľali medzi svojich znamych a tí zas medzi svojich. Donio mi už poslalo z prvej časti zbierky vyzbieranú sumu a následne mi dopošle rozdiel. Teraz už je len na Enhertu, aby urobilo svoju prácu. Čo pevne verím že urobí. Ak by predsa len nie, nasledovať bude použitie druhého lieku, ktorý vyšiel v poradi ako druhý s rovnakou účinosťou. Ak sa tak stane, dovolím si vás osloviť znova a poprosiť o podporu. Želám Vám krásne, ničím nerušené dni, prežite ich v zdraví, láske a vzájomnej úcte . ĎAKUJEM

10. 1. 2024 7:37

Slová vďaky

Priatelia, znami aj neznami, vsetci ktori ste sa zaoberali mojou liecbou. 
V posledny den kampane sa Vam znovu prihovaram aby som sa podakovala za vasu stedrost, laskavost a velke srdce. Neprihovarala som sa vam zamerne, kedze boli Vianoce a viem ze kazdy ma vtedy svoje financie zadelene prisnejsie ako inokedy. S novym rokom mi prisla uzasna sprava od mojej poistovne. 
Schvalila mi preplatenie 70% ceny lieku, co znamena, ze ma liek bude stat kazde 3 tyzdne len 30% jeho ceny. S cim som vsak nepocitala je, ze jedna davka pre mna stoji 7200€. V kazdom pripade ste mi prispeli zatial na 16 davok lieku. A ktovie? Mozno sa situacia zmeni a poistovna po case bude preplacat celu ciastku. Nech uz to bude akokolvek, vedzte, ze si nesmierne vazim kazdeho vaseho prispevku. Ciastka bude pouzita vyhradne na moju liecbu. 

Druhu davku dostanem v polovicke januara. Tak drzte palceky, nech ucinkuje. 🙏DAKUJEM

5. 12. 2023 22:05

Podarilo sa❤️💪🤗

Drahí podporovatelia ❤️

Z celého srdca by som sa Vám chcela poďakovať za to, že sa podarilo vďaka každému jednému z Vás vyzbierať potrebné finančné prostriedky a ja mòžem začať s liečbou. Veľmi si to vážim, som absolútne dojatá z toho, že je okolo mňa toľko dobra, prajnosti, láskavosti ❤️❤️❤️. Ďakujem ďakujem ďakujem.

Daduš, Dana Kičinová

30. 11. 2023 3:17

ENHERTU #čím skôr, tým skôr# ENHERTU

Rodina moja blízka aj vzdialená, priatelia najbližší, blízki, známi aj neznámi. Snáď mi dovolíte dovoliť si emóciu, ktorá sa slovami len ťažko popisuje. Radosť z poznania? Pocit sily? Sloboda? Láska? Vďačnosť? Nadšenie? Dychtivosť? Šťastie? Pozitívne očakávanie?Viera?Optimizmus? Nádej? Spokojnosť? Najradšej by som vás osobne objala a aspoň tak sa poďakovala zato, čo pre mňa všetci robíte. Za 16 dní ste spoločne prispeli čiastkou 26 976 € od 799 darcov . Čím skôr sa dostaneme k cieľovej sume 35 000, tým skôr môzem mať vyplatenú túto čiastku a tým skôr môžem začat s liečbou do ktorej vkladám veľké nádeje. 
Môj objektívny stav sa pomaly zhoršuje, krvné testy aj subjektívne pocity sa manifestujú smerom akým to dosť nerada vidím, cítim. Myslím že mi v tejto situácii nebudete zazlievať, ak vás touto cestou poprosím, aby ste znovu oslovili/ poprosili svojich známych a priateľov o príspevok v rámci svojich možností. Možno niektorí nechceli, nemohli, zabudli, odsunuli možnosť prispieť a toto bude pre nich pripomienka ktorá je pre mňa rozhodujúca. Možno sa ich rozhodnutie vašou prosbou v mojom mene zmení😁. Veľmi by som si želala, aby som mohla i naďalej pomáhať novodiagnostikovaným, príbuzným ktorí sa ocitli v doteraz nepoznanej situácii a toto bude možné len ak i ja budem fit. 

Takže poďme spolu počítať:  35000 – 26976= 8024€ Čo myslíte? Ako rýchlo sa spoločnými silami môžme dostať do ciela? 

Dovoľte mi prosím aby som Vám, čo ste už prispeli, znovu z celého srdca, z celej mojej maličkosti poďakovala. Vážim si každé 1 € ktoré ste mi poslali. Ak by to vyjadrilo moju ozajstnú vďaku, poslala by som ĎAKUJEM vo všetkých jazykoch sveta( ktore samozrejme neovládam😆.
Babka, maminka, setra, priateľka, suseda, kamarátka, bývalá i súčastná kolegyňa, AMAZONKA Dana Daduš Kičinová 

20. 11. 2023 17:07

Priebežné poďakovanie

Drahí darcovia.  
Som nadšená, šťastná, úprimne polichotená z vašich príspevkov. Rada by som sa poďakovala každému jednému z vás extra, no keď zostávate väčšinou utajení (čo samozrejme rešpektujem), je to možné len týmto spôsobom. Slovami ani nedokážem vysloviť,  akú vďačnosť cítim. ĎAKUJEM🙏❤️

14. 11. 2023 23:24

❤️❤️❤️

Moji úžasní priatelia, priatelia vašich priatelov a priatelia ich priateľov,

chcem vám poďakovať za vašu neuveriteľnú angažovanosť, štedrosť, aktivitu, za to ako ste sa všetci spojili aby ste mi pomohli. Vaše finančné príspevky prekročili za jediný den 10 tisíc eur. To už sú dve dávky lieku. Každému z vás veľké ĎAKUJEM. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Alena
25 €  •  11. 1. 2024 7:52
držím prsty
Láskavý darca
25 €  •  10. 1. 2024 19:00
Dobrosrdečný darca
10 €  •  10. 1. 2024 18:59
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  10. 1. 2024 18:06
Veľkorysý darca
25 €  •  10. 1. 2024 15:45
Veľkorysý darca
25 €  •  10. 1. 2024 14:59
Amazonka Monika
25 €  •  10. 1. 2024 14:46
Daduš, vylieč sa . Pusa
Štedrý darca
151 €  •  10. 1. 2024 10:54
Dobročinný Darca
25 €  •  10. 1. 2024 9:50
Lenka
15 €  •  10. 1. 2024 9:21
Danka, drž sa... veľa energie posielam...
Musky Dami a Oli
50 €  •  10. 1. 2024 9:01
Monika
10 €  •  10. 1. 2024 7:57
Myslím na Teba:)
Veľkorysý darca
50 €  •  10. 1. 2024 7:45
Danišovičovci
100 €  •  9. 1. 2024 10:24
Držíme palce, Danuška ❤️
Veľkorysý darca
25 €  •  8. 1. 2024 18:41
Veľkorysý darca
50 €  •  5. 1. 2024 11:32
Dobročinný Darca
10 €  •  4. 1. 2024 20:05
Láskavý darca
10 €  •  30. 12. 2023 15:17
Veľkorysý darca
5 €  •  24. 12. 2023 9:08
Láskavý darca
300 €  •  21. 12. 2023 14:45

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň