Úspešne dokončené:

Krištáľové krídlo Ukrajine

Získaných 0 € 1 400 €
od 7 darcov
 -
7 darcov
Celkom sa zapojilo
200 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
40 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Krištáľové krídlo Ukrajine

Získaných 0 € 1 400 €
od 7 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
14. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Nadácia Krištáľové krídlo založila spoločnosť Krištáľové krídlo s.r.o., ktorá medzi prvými na Slovensku reagovala  na povodne v roku 2010 a zorganizovala 17. júla prvý benefičný koncert Pomôže celé Slovensko v koprodukcii so Slovenskou televíziou. Výsledok zbierky v čiastke cca 400 tisíc eur bol v plnom rozsahu prerozdelený ľuďom postihnutým povodňami. 

Benefičný koncert pozitívne ovplyvnil verejnosť, ktorá pomohla aj mimo tejto oficiálnej zbierky. V ďalších rokoch nadácia pomáhala deťom, ktoré sa narodili so závažnými poškodeniami zdravia, deťom s metabolickými poruchami a občianskym združeniam starajúcim sa o jednotlivcov postihnutých autizmom, Downovým syndrómom a metabolickými poškodeniami mozgu. 

Komu pomôžeme?

Touto zbierkou sa pripájame ku kampani spoločne pre Ukrajinu.

Chceme pomôcť predovšetkým deťom z Ukrajiny, ktoré sú odkázané na finančnú a sociálnu pomoc. V súčasnosti vnímame tiež, že o veľa rómskych deti z Ukrajiny nie je dostatočne postarané. 

Po vyčerpávajúcich mesiacoch boja proti pandémii koronavírusu, ktorá stále neskončila, dnes stojíme na prahu ďalšej krízy. Ozbrojený konflikt na území nášho suseda nám do životov prináša pre mnohých nepoznaný strach, neistotu, úzkosť či dokonca zúfalstvo. Veríme, že aj teraz v sebe nájdeme dostatočne veľa síl, aby sme túto krízu dokázali premeniť aj na výzvu. Že aj tieto ťažké momenty a časy v nás prebudia to najlepšie, že nás motivujú k výkonom, vyburcujú kreativitu, spolupatričnosť, chuť vydať zo seba maximum, využiť všetok potenciál nielen pre vlastné ciele, ale pre pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú a pre zlepšovanie sveta, v ktorom žijeme.

Intenzívne vnímame akútnu potrebu humanitárnej pomoci civilnému obyvateľstvu vojnou zmietanej Ukrajiny. Aj v hektickom období príprav samotného galavečera odovzdávania cien Krištáľové krídlo za rok 2021 chceme pridať ruku k dielu.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

O tom, kam presne budú finančné prostriedky smerovať, necháme  rozhodnúť odborníkov z neziskových organizácii a združení, ktoré majú aktuálne informácie o tom, kde je pomoc najpotrebnejšia. 

Chceme pomôcť predovšetkým deťom z Ukrajiny, ktoré sú odkázané na finančnú a sociálnu pomoc.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrosť
50 €  •  24. 3. 2022 11:18
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  20. 3. 2022 22:20
Tomas Pospisil
50 €  •  20. 3. 2022 22:20
Dakujem, ze robite skvele veci, medzi ktore patri aj tato vyzva. Ste velkou inspiraciou.
Milý darca
100 €  •  20. 3. 2022 20:45
Dobrosrdečný darca
50 €  •  20. 3. 2022 20:42
Darca, ktorý je za každú dobrosť
50 €  •  15. 3. 2022 14:05
Veľkorysý darca
1 000 €  •  15. 3. 2022 12:27

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň