Úspešne dokončené:

Pomôžme Filipovi pomáhať a prinášať rodinám v núdzi krajší domov

Získaných 0 € 2 710 €
2 500 €
 -
36 darcov
Celkom sa zapojilo
75 €
Priemerná výška daru
1 880 €
Najvyšší dar
46 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Filipovi pomáhať a prinášať rodinám v núdzi krajší domov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Filip Kollár
Dátum pridania
13. 4. 2023
Posledná aktualita

2. 6. 2023 10:37

Poďakovanie

Obraciam sa na všetkých, ktorí ste mi pomohli či už prezdieľaním alebo priamo finančnou podporou. 

Veľmi pekne sa Vám chcem poďakovať za každú takúto pomoc. Vďaka Vám sa vyzbieralo dosť peniažkov aby sme mohli ľuďom v núdzi spríjemniť bývanie. Je to veľká pomoc. VEĽKÁ VĎAKA.

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Filip Kollár a som aktívny dobrovoľník. Sústredím sa najmä na sociálnu oblasť.

Moji kamaráti sa presťahovali z krízového centra pre rodiny s deťmi do vlastného bytu, ktorý bol nezariadený. Poprosili ma, aby som im zohnal nejaký nábytok a potreby do domácnosti. Obvolal som svojich známych a priateľov a vo veľmi krátkom čase sa mi podarilo zohnať zariadenie do ich nového bytu.

Uvedomil som si, aké jednoduché bolo zohnať nábytok, kuchynské vybavenie, spotrebiče, šatstvo a obuv a presvedčil som sa, že existuje mnoho dobrých ľudí, ktorí mi s ochotou podarovali funkčné a zachovalé veci, ktoré už nepotrebovali.

Rozhodol som sa, že rovnakým spôsobom chcem pomáhať viacerým rodinám. Zriadil som si aj sklad nábytku, kde si dovážam darované veci a postupne darované veci rozvážam do konkrétnych rodín

Komu pomôžeme?

Najviac pomôžeme sociálne slabším rodinám, pre ktoré je dobročinnosť (získavanie nábytku, kuchynského vybavenia, spotrebičov, šatstva a obuvi, sťahovanie) cielená.

Vďaka vašej pomoci spolu dokážeme ľuďom v núdzi pomôcť ku krajšiemu bývaniu a získanému zariadeniu dáme „nový nádych“.Pomôžeme aj deťom, ktoré sú našou budúcnosťou a vytvoríme im krajšie a kvalitnejšie prostredie pre ich rast, vývoj a výchovu. Pomôžeme aj ich rodičom, ktorí si po náročnom dni v práci môžu oddýchnuť v krajšom prostredí vlastného domova. A v neposlednom rade pomáhame sami sebe. Pomáhame si navzájom k lepšej a krajšej budúcnosti.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité na pohonné hmoty a kúpu vlastného prívesného vozíka za osobný automobil. Keďže jednou z mojich hlavných úloh k zrealizovaniu krajšieho domova je dovoz konkrétneho zariadenia do domácnosti na miesto určenia, najviac peňazí stoja pohonné hmoty.

Všetko dovážam svojím osobným automobilom a stále si požičiavam prívesný vozík, pomocou ktorého dokážem prepraviť viac nábytku a zariadenia a práve aj na kúpu vlastného prívesného vozíku pôjdu vaše peniažky. 

VEĽMI PEKNE VÁM ĎAKUJEM!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

2. 6. 2023 10:37

Poďakovanie

Obraciam sa na všetkých, ktorí ste mi pomohli či už prezdieľaním alebo priamo finančnou podporou. 

Veľmi pekne sa Vám chcem poďakovať za každú takúto pomoc. Vďaka Vám sa vyzbieralo dosť peniažkov aby sme mohli ľuďom v núdzi spríjemniť bývanie. Je to veľká pomoc. VEĽKÁ VĎAKA.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
150 €  •  27. 5. 2023 22:40
Tomáš
50 €  •  26. 5. 2023 13:37
Milý darca
1 880 €  •  25. 5. 2023 9:18
Láskavý darca
40 €  •  24. 5. 2023 9:12
Dobrosrdečný darca
10 €  •  17. 5. 2023 9:21
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  14. 5. 2023 19:39
Milý darca
52 €  •  9. 5. 2023 12:53
Dobročinný Darca
10 €  •  8. 5. 2023 22:39
Veľkorysý darca
10 €  •  3. 5. 2023 21:57
Dobročinný Darca
25 €  •  3. 5. 2023 21:40
Štedrý darca
30 €  •  2. 5. 2023 19:48
Láskavý darca
10 €  •  28. 4. 2023 7:36
Veľkorysý darca
20 €  •  21. 4. 2023 13:26
Milý darca
20 €  •  20. 4. 2023 22:30
Veľkorysý darca
25 €  •  18. 4. 2023 20:01
Dobročinný Darca
10 €  •  16. 4. 2023 6:39

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň