Výzva ukončená:

Pomôžme Darii získať financie na automobil pre ukrajinských vojakov v Bachmute

Získaných 0 € 205 €
5 000 €
 -
6 darcov
Celkom sa zapojilo
34 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Darii získať financie na automobil pre ukrajinských vojakov v Bachmute

Získaných 0 € 205 €
5 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Daria Bezruchko
Dátum pridania
18. 5. 2023
Posledná aktualita

27. 7. 2023 11:37

Poďakovanie

Dobrý deň prajem,

veľmi pekne ďakujem za to že ste participovali na mojej zbierke a že všetky Vaše dary. Vyzbierané peniaze pôjdu na kúpu autá ako sa povodne aj plánovalo a kúpené auto dovolí zachrániť veľa životov Ukrajinských vojakov. Chlapci tiež prosili  podakovat za Vaše dobre srdca rovno z línii frontu 

S pozdravom a veľkou vďačnosťou 

Daria

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Daria. Od začiatku plnohodnotnej invázie Ruskej federácie na územie Ukrajiny som aktívne zapojená do pomoci známym a priateľom, ktorí slúžia v Ozbrojených silách Ukrajiny a snažím sa pomáhať vlastnými silami alebo v spolupráci s fondmi a dobrovoľníkmi pokrývať potreby vojakov v najhorúcejších oblastiach ukrajinského frontu. Medzi potrebami, ktoré sa snažíme pokryť, patria lieky, turnikety, veci a prostriedky osobnej hygieny.

Komu pomôžeme?

V súčasnosti sme na žiadosť bojového lekára Ozbrojených síl Ukrajiny rozhodli otvoriť najväčšiu zbierku v histórii našej dobrovoľníckej činnosti pre vojakov 3. mechanizovanej brigády, ktorí držia hranice na Bachmutskom smere od januára (jeden z najťažších úsekov ukrajinského frontu). Slovom „najťažší“ sa myslí veľké množstvo zranení, na veľkú škodu a straty medzi ukrajinských vojakov. Chlapci potrebujú automobil na plnenie bojových úloh a evakuáciu zranených vojakov na východe Ukrajiny. 

Zakúpený automobil umožní zvýšiť pohyblivosť personálu a rýchlejšie dopravovať zranených vojakov z bojiska do stabilizačného miesta alebo nemocnice, kde budú poskytnuté ďalšie lekárske služby a ako výsledok budú zachránené životy.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

V súčasnosti sa chlapcom podarilo získať 2000 z požadovaných 7500 eur na nákup automobilu vlastnými silami, čo znamená, že stále chýba 5500 еur (väčšina). Preto sme sa rozhodli obrátiť sa na neľahostajných ľudí s cieľom urýchliť získavanie financií. Pokiaľ ide o samotný automobil, už bol nájdený na Ukrajine. Je to Nissan 4×4, ktorý čaká, kým bude zozbieraná požadovaná suma peňazí na jeho nákup (fotografia typu automobilu je tiež priložená). Zbierané peniaze budú prevedené vojakovi 3. mechanizovanej brigády, bojovému lekárovi, ktorý koordinuje zbierku na auto a keď nazbiera požadovanú sumu, zakúpi vozidlo.

Ďakujeme vám za zapojenie a dobré srdcia! Každý váš cent / euro je neoceniteľným prínosom k tomuto žiadanému víťazstvu Ukrajiny a najmä rýchla evakuácia – to je šanca. Väčšia šanca pre rodiny vojakov počuť „zranený, ale vďaka rýchlej evakuácie žije“.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

27. 7. 2023 11:37

Poďakovanie

Dobrý deň prajem,

veľmi pekne ďakujem za to že ste participovali na mojej zbierke a že všetky Vaše dary. Vyzbierané peniaze pôjdu na kúpu autá ako sa povodne aj plánovalo a kúpené auto dovolí zachrániť veľa životov Ukrajinských vojakov. Chlapci tiež prosili  podakovat za Vaše dobre srdca rovno z línii frontu 

S pozdravom a veľkou vďačnosťou 

Daria

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
10 €  •  8. 7. 2023 11:38
Milý darca
100 €  •  6. 7. 2023 13:14
Veľkorysý darca
50 €  •  12. 6. 2023 13:47
Láskavý darca
10 €  •  6. 6. 2023 12:19
Darca, ktorý je za každú dobrosť
30 €  •  18. 5. 2023 17:38
Milý darca
5 €  •  18. 5. 2023 13:20

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň