Festival Deň Vietnamu Vás potrebuje!

Míľnik 1/3

Získané príspevky nám pomôžu pokryť prenájom priestorov, techniky, ozvučenie, montáž konštrukcií.

Získaných 0 € 2 578 €
5 000 €
18 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Získané príspevky nám pomôžu pokryť honoráre pre vystupujúcich umelcov a umelkyne, ako aj náklady na ubytovanie a stravu.

Získaných 0 € 2 578 €
10 000 €
18 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Získané príspevky nám pomôžu pokryť náklady na inzerciu, publicitu, miestne poplatky či poistenie podujatia.

Získaných 0 € 2 578 €
15 000 €
18 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Vietnamská komunita na Slovensku
Dátum pridania
11. 3. 2024

Deň Vietnamu 2024: Prechádzka vietnamskou záhradou

Pomôžte nám zorganizovať tretí ročník festivalu pre všetkých milovníkov a milovníčky vietnamskej kultúry a jedla. Deň Vietnamu 2024 sa bude konať už toto leto v Bratislave.

Deň Vietnamu je jednodňový festival, ktorý sa zameriava na prezentáciu vietnamskej kultúry a utužovanie slovensko-vietnamských vzťahov. Už tretí ročník festivalu sa uskutoční koncom tohto leta v Bratislave. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na pestrý kultúrny program, workshopy, aktivity pre deti ako aj športové aktivity. Nebude chýbať ani vietnamská kuchyňa – vaše a naše obľúbené street food jedlá.

Festival je organizovaný vietnamskou komunitou na Slovensku, známou pod názvom Vietnamské korene, a keďže je voľne prístupný pre všetkých, jeho podoba závisí od finančnej podpory našich podporovateľov a podporovateliek.

Vietnamské korene? Kto je to? 

Komunitná skupina Vietnamské korene vznikla spontánne v roku 2022, aby upozornila na Vietnamcov a Vietnamky žijúce na Slovensku pomocou festivalu Deň Vietnamu. Následne sa aktívne zapájala a angažovala v procese uznania komunity za oficiálnu národnostnú menšinu SR. 

Na fotografii sú organizátori Festivalu Deň Vietnamu 2022.

Aktívnymi členmi a členkami sú: 

 • Lucia Huong Šimeková
 • Claudia Alner 
 • Kvet Nguyen
 • Niki Trang Pham
 • Adam Nguyen
 • Mário Smasho
 • Michal Yaksha Novotný
 • Viet Nguyen
 • Phuong Vo
 • Nguyen Thanh Cuong

a mnohí ďalší.

Komu pomôžeme?

Pilotný ročník festivalu navštívilo viac ako 3-tisíc ľudí nielen z Bratislavy, a rovnako zožala úspech aj košická verzia festivalu v roku 2023. V minulých ročníkoch sa predstavili napríklad tanečné združenie Lotus, tanečné združenie Slnečnice, slovensko-vietnamská speváčka Kristína Tran či známy Marek Lacko, ktorého poznáte zo Superstar?Na programe sa podieľali aj Mário Smashing z Lavagance či Michal “Yaksha” Novotný. 

Bohatý kultúrny program predstaví umenie Vietnamu, ale aj mladých Vietnamcov a Vietnamiek, ktorí vyrástli v Európe. Plánujeme prepojiť náš program aj s česko-vietnamskou komunitou. Okrem bohatého kultúrneho programu si kladieme za cieľ prispieť k zmene stereotypného vnímania vietnamskej komunity na Slovensku. Máme radosť, že sme v roku 2023 boli uznaní za oficiálnu národnostnú menšinu SR, no naším poslaním je pokračovať v povedomí o našej spoločnej histórii, ktorá nás spája už takmer 70 rokov. Festival by mal byť priestorom na vzájomné pochopenie našich odlišností a zároveň oslavou našich slovensko-vietnamských vzťahov. 

VIDEO Z 2022 / 2023

Minulé ročníky festivalu očami verejnosti:

“Bolo super, aj s kamarátmi sme si veľmi pochvaľovali zážitok :)”

“Veľmi pekne ďakujem za výnimočnú udalosť, robíte skvelú vec a veľmi sa teším na ďalšie ročníky ❤️. Držím palce.”

“Super podujatie, výborné jedlo a skvelá atmosféra, prídem aj na ďalší ročník :) sme radi, že Vás máme (Vietnamci a Vietnamky).”

“Thank you for conducting such an amazing festival.”

“Ja ďakujem, že ste zorganizovali takú peknú akciu s kultúrnym programom a priblížením života Vietnamcov a ich komunity na Slovensku. Už dlhé roky ju vnímam najmä cez gastro – vynikajúce jedlá a vždy veľmi príjemní a ochotní ľudia – a samotný Vietnam cez rôzne cestopisy, no takáto osobná skúsenosť bola obohacujúca. Prajem vám veľa úspechov a ďalšie ročníky, na ktoré sa opäť rád prídem pozrieť!”

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Jednodňový festival sa bude konať v roku 2024 opäť v hlavnom meste na verejnom priestranstve a bude dostupný pre všetkých zadarmo. Zatiaľ nám status národnostnej menšiny neumožňuje uchádzanie sa o podporu z verejných rozpočtov ako je Fond na podporu kultúry národnostných menšín. Získali sme však podporu od našej komunity, od jednotlivcov, ale aj od vietnamských firiem na Slovensku, no potrebujeme aj Vašu pomoc. Staňte sa podporovateľmi jedinečného festivalu na Slovensku.

Peniaze použijeme na technické zabezpečenie celého podujatia, ozvučenie, prenájom techniky, prenájom a montáž konštrukcií a stánkov, prenájom bezpečnostnej služby pre hladký a bezpečný priebeh podujatia, náklady na vystupujúcich, prenájom priestorov a skladov, miestne poplatky a dane, publicitu, inzerciu a podobne.

Ďakujeme!

Môžete sa stať donorom festivalu alebo sa nechať odmenou prekvapiť.

1. míľník — 5000€

Získané príspevky nám pomôžu pokryť prenájom priestorov, techniky, ozvučenie, montáž konštrukcií.

2. míľník – 10 000€

Získané príspevky nám pomôžu pokryť honoráre pre vystupujúcich umelcov a umelkyne, ako aj náklady na ubytovanie a stravu.

3. míľník — 15 000€

Získané príspevky nám pomôžu pokryť náklady na inzerciu, publicitu, miestne poplatky či poistenie podujatia.

Napísali o nás: 

Bratislavské noviny

Košický korzár SME

Denník N

Bratislavský kraj

Košice dnes

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  22. 4. 2024 10:22
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 4. 2024 9:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  19. 4. 2024 21:51
Adrián
100 €  •  19. 4. 2024 12:55
Rád som prispel na takéto obohacujúce podujatie🙂
Martin V.
50 €  •  18. 4. 2024 22:38
Tešíme sa na festival! 😉
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  18. 4. 2024 10:22
Victory V.
5 €  •  17. 4. 2024 18:49
Držím palčekyyy
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 4. 2024 21:21
Štedrý darca
10 €  •  16. 4. 2024 14:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  15. 4. 2024 23:37
Láskavý darca
20 €  •  15. 4. 2024 18:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  12. 4. 2024 21:29
Dobročiný Darca
50 €  •  12. 4. 2024 14:14
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 4. 2024 8:46
Milý darca
3 €  •  12. 4. 2024 6:49
Dobročiný Darca
25 €  •  11. 4. 2024 21:59
Veľkorysý darca
1 €  •  11. 4. 2024 20:43
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  11. 4. 2024 19:31
Milý darca
10 €  •  11. 4. 2024 19:19
Dobrosrdečný darca
25 €  •  9. 4. 2024 20:05
Milý darca
10 €  •  6. 4. 2024 10:20
Láskavý darca
10 €  •  4. 4. 2024 20:13
Milý darca
25 €  •  4. 4. 2024 9:50
Dobrosrdečný darca
10 €  •  4. 4. 2024 9:47
Dobročiný Darca
25 €  •  4. 4. 2024 7:14
Dobrosrdečný darca
100 €  •  3. 4. 2024 21:50
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 3. 2024 20:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 3. 2024 8:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  26. 3. 2024 18:56
Milý darca
5 €  •  26. 3. 2024 17:47
Milý darca
9 €  •  26. 3. 2024 14:07
Veľkorysý darca
10 €  •  26. 3. 2024 10:08
Dobrosrdečný darca
25 €  •  26. 3. 2024 9:08
Katarina K.
50 €  •  26. 3. 2024 7:44
Super iniciatíva.
Veľkorysý darca
5 €  •  26. 3. 2024 6:42
Veľkorysý darca
50 €  •  25. 3. 2024 23:53
Dobročiný Darca
50 €  •  25. 3. 2024 21:42
Robert Dusik
100 €  •  25. 3. 2024 20:41
Držím palce!
Veľkorysý darca
10 €  •  25. 3. 2024 19:56
Štedrý darca
10 €  •  25. 3. 2024 18:27
Anna Vu
25 €  •  25. 3. 2024 17:21
Veľmi sa teším, že organizujete takéto krásne kultúrne podujatie. Ďakujem.
Juraj
10 €  •  24. 3. 2024 16:58
No phočkaj zajac 😉
Dobrosrdečný darca
10 €  •  23. 3. 2024 9:28
Dobrosrdečný darca
25 €  •  19. 3. 2024 7:29
Štedrý darca
25 €  •  17. 3. 2024 22:00
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  17. 3. 2024 18:48
Láskavý darca
10 €  •  16. 3. 2024 22:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  15. 3. 2024 16:16
Láskavý darca
5 €  •  15. 3. 2024 13:16
Milý darca
10 €  •  15. 3. 2024 12:44
Veľkorysý darca
10 €  •  15. 3. 2024 12:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  15. 3. 2024 12:00
Yuki
25 €  •  15. 3. 2024 11:40
Ďakujeme za vás !
Dobrosrdečný darca
5 €  •  14. 3. 2024 19:43
Dobrosrdečný darca
5 €  •  14. 3. 2024 13:40
Dobrosrdečný darca
10 €  •  14. 3. 2024 11:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  14. 3. 2024 6:17
Anička
25 €  •  13. 3. 2024 23:42
Teším sa :)
Láskavý darca
25 €  •  13. 3. 2024 21:19
Dobročiný Darca
5 €  •  13. 3. 2024 20:57
Štedrý darca
25 €  •  13. 3. 2024 17:13
Láskavý darca
25 €  •  13. 3. 2024 12:38
Richard F.
10 €  •  13. 3. 2024 11:57
držím palce
Milý darca
10 €  •  13. 3. 2024 9:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  13. 3. 2024 6:30
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 3. 2024 22:16
Veľkorysý darca
10 €  •  12. 3. 2024 22:14
Brano
150 €  •  12. 3. 2024 21:44
All the best! Have great event!! 🇻🇳❤️ miss vietanam dearly
Dobročiný Darca
25 €  •  12. 3. 2024 21:21
Dobročiný Darca
25 €  •  12. 3. 2024 20:31
Veľkorysý darca
25 €  •  12. 3. 2024 19:27
Láskavý darca
10 €  •  12. 3. 2024 17:58
Veľkorysý darca
10 €  •  12. 3. 2024 17:20
Milý darca
10 €  •  12. 3. 2024 17:16
Štedrý darca
3 €  •  12. 3. 2024 16:52
Láskavý darca
5 €  •  12. 3. 2024 15:47
Dobročiný Darca
5 €  •  12. 3. 2024 15:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  12. 3. 2024 15:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  12. 3. 2024 15:26
Dobrosrdečný darca
3 €  •  12. 3. 2024 15:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  12. 3. 2024 15:11
Milý darca
25 €  •  12. 3. 2024 14:38
Milý darca
25 €  •  12. 3. 2024 14:28
Štedrý darca
10 €  •  12. 3. 2024 14:00
Veľkorysý darca
100 €  •  12. 3. 2024 13:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  12. 3. 2024 13:29
Dobročiný Darca
50 €  •  12. 3. 2024 12:51
Milý darca
10 €  •  12. 3. 2024 12:31
Dobročiný Darca
3 €  •  12. 3. 2024 12:18
Veľkorysý darca
25 €  •  12. 3. 2024 11:53
Štedrý darca
100 €  •  12. 3. 2024 11:47
Zdenka
10 €  •  12. 3. 2024 11:32
Držím palce!
Dobročiný Darca
10 €  •  12. 3. 2024 11:25
Dobročiný Darca
5 €  •  12. 3. 2024 10:48
Dobročiný Darca
3 €  •  12. 3. 2024 10:29
Dobročiný Darca
15 €  •  12. 3. 2024 10:17
Dar zo srdca
Milý darca
5 €  •  12. 3. 2024 10:11
Diana Nikoliny
50 €  •  12. 3. 2024 10:09
Držím palce, ste úžasní! 🤗
Láskavý darca
3 €  •  12. 3. 2024 10:07
Dobročiný Darca
10 €  •  12. 3. 2024 10:06
Štedrý darca
50 €  •  12. 3. 2024 9:51
Milý darca
10 €  •  12. 3. 2024 9:49
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 3. 2024 9:49
Milý darca
5 €  •  12. 3. 2024 9:42
Dobročiný Darca
20 €  •  12. 3. 2024 9:40
Veľkorysý darca
10 €  •  12. 3. 2024 9:39
Dobrosrdečný darca
5 €  •  12. 3. 2024 9:16
Dobrosrdečný darca
5 €  •  12. 3. 2024 9:04
Dobročiný Darca
100 €  •  12. 3. 2024 5:53
Dobročiný Darca
10 €  •  11. 3. 2024 23:33
Štedrý darca
25 €  •  11. 3. 2024 18:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  11. 3. 2024 16:08
Štedrý darca
25 €  •  11. 3. 2024 14:42

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Adrián
100 €  •  19. 4. 2024 12:55
Rád som prispel na takéto obohacujúce podujatie🙂
Martin V.
50 €  •  18. 4. 2024 22:38
Tešíme sa na festival! 😉
Victory V.
5 €  •  17. 4. 2024 18:49
Držím palčekyyy
Katarina K.
50 €  •  26. 3. 2024 7:44
Super iniciatíva.
Robert Dusik
100 €  •  25. 3. 2024 20:41
Držím palce!
Anna Vu
25 €  •  25. 3. 2024 17:21
Veľmi sa teším, že organizujete takéto krásne kultúrne podujatie. Ďakujem.
Juraj
10 €  •  24. 3. 2024 16:58
No phočkaj zajac 😉
Yuki
25 €  •  15. 3. 2024 11:40
Ďakujeme za vás !

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň