Výzva ukončená:

Podporte vznik centra RADOSŤ pre matky a deti v Košiciach

Získaných 0 € 1 037 €
15 000 €
 -
26 darcov
Celkom sa zapojilo
40 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
86 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte vznik centra RADOSŤ pre matky a deti v Košiciach

Získaných 0 € 1 037 €
15 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
7. 6. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Viktoryia Bondarenko a som zakladateľka Centra pre matku a dieťa „Radosť“

Som z Ukrajiny a žijem v Košiciach 4 roky. Od začiatku vojny na Ukrajine sa venujem ľuďom, ktorí pred ňou utekajú.

Podarilo sa nám vytvoriť integračné centrum pre rodiny z Ukrajiny. Projekt funguje od apríla, no momentálne nemáme vhodné priestory. 

Potrebujeme vašu podporu a pomoc.
Ďakujeme Slovensku!

Komu pomôžeme?

Pomáhame ženám a deťom, ktoré utiekli pred vojnou.
Kvôli ťažkému psychickému stavu ženy nemôžu pracovať, nemajú možnosť nájsť si nejakú dodatočnú finančnú podporu, vybaviť svoje veci, pretože stále majú pri sebe deti. Škôlky sú plné.

Kŕmiť a vzdelávať svoje detí musia každý deň, to je naša rodičovská povinnosť.
Centrum pre matku a dieťa „Radosť“ pomáha ženám adaptovať sa v cudzej krajine a pomáha deťom naučiť sa hovoriť po slovensky, pokračovať vo vyučovaní ukrajinského jazyka, a tiež pokračovať vo všeobecnom vzdelávaní.

Asi každý vie, v akej situácii sú ukrajinské rodiny.

V jeden deň deti prišli o všetko. Deti nevidia otca, nechodia do svojich bežných škôlok a škôl, nespia v postieľkach, stratili kamarátov a hračky. Často vidia svoju matku smutnú a unavenú. A nevedia po slovensky.

Je ťažké si predstaviť, ako sa cítia…Ako sa cítia ženy?

Pre bezpečnosť svojich detí sú nútené odlúčiť sa od svojich manželov. Prišli pre nich do novej krajiny, nevedia jazyk a nemajú tu podporu (napríklad starí rodičia alebo priatelia). A je dobré, ak majú finančné úspory, z ktorých môžu vyžiť. Alebo ak jej manžel pracuje na Ukrajine.

A ak nie?

Je nútená ísť do práce, aby mohla nakŕmiť svoje dieťa … a ak má viacero detí alebo je tehotná alebo má dieťa mladšie ako 3 roky. Toto je veľmi veľká skúška.

Táto žena nutne potrebuje podporu.

Potom bude jej manžel v poriadku, ak bude vedieť, že jeho rodina je v bezpečí a môže bojovať za Ukrajinu alebo pracovať ako dobrovoľník, alebo pracovať na oživení ekonomiky krajiny. Od každého z týchto malých detailov závisí bezpečnosť celej Európy.

Na to sme vytvorili centrum pre matku a dieťa „Radosť“ Toto je centrum podpory rodiny.

Spoločne s mamičkami spievame pesničky na zlepšenie ich emocionálneho stavu. S radosťou trávime čas spolu.

Mamička môže u nás nechať svoje dieťa na 4 hodiny a ísť vybaviť svoje veci, napríklad k červenému krížu, alebo ísť do práce. O deti sa nielen staráme, ale ich aj učíme. Kolektív centra „Radosť“ je tiež z Ukrajiny, rozumieme, čo cítia utečenci a utečenkine, a vieme lepšie podporovať jedna jednu.
Chodia k nám pedagógovia slovenčiny, psychológovia, špecialisti canisterapie, umelci a ďalší.
Spolu so ženami a deťmi spievame, chodíme do kina a múzeí.

Môžete to pozrieť na stránke https://www.facebook.com/groups/1004060060294625 
Teraz nemáme priestor a hľadáme financie

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Zabezpečenie práce centra pre matku a dieťa „Radosť“.

Radi by sme pokryli finančné náklady spojené s:

1. prenájmom, platba za média + energie, opravné alebo udržiavacie práce priestorov. 

2. mzdovými výdajmi personálu denného  centra  pre matky s deťmi, a náklady spojené s kultúrnymi, športovými a náučnými aktivitami pre deti.

3. návštevami kultúrnych, športových a náučných podujatií, vystúpení a pod. /v súvislosti s aktivitami  denného centra /

4. kúpou zariadenia, mobiliáru, nákup základných hygienických a zdravotníckych potrieb + lekárnička, kancelárskych  a prevádzkových potrieb, elektrospotrebičov, detských hračiek, náučných prvkov a ostatného potrebného vybavenia /pre potreby denného centra/

5. servisom, opravou a údržbou zariadenia a elektrospotrebičov  /pre potreby denného centra/

6. platbami daní, odvodov a zákonom povinných ostatných platieb  /pre potreby denného centra /

7. stravovaním a pitným režimom detí a personálu  /pre potreby denného centra/

8. preplácaním služieb / nap. práčovňa, žehliareň, čistiareň, upratovacie služby a pod.  /pre potreby denného centra prípadne materskej škôlky/

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
100 €  •  25. 8. 2022 17:13
Dobročinný Darca
20 €  •  25. 7. 2022 10:04
Dobročinný Darca
100 €  •  18. 7. 2022 20:18
Štedrý darca
50 €  •  8. 7. 2022 23:20
Dobročinný Darca
24 €  •  8. 7. 2022 19:43
Dobrosrdečný darca
10 €  •  5. 7. 2022 9:35
Dobrosrdečný darca
20 €  •  4. 7. 2022 21:55
Láskavý darca
50 €  •  4. 7. 2022 19:01
Pavol
50 €  •  4. 7. 2022 13:40
God bless you
Dobrosrdečný darca
200 €  •  4. 7. 2022 13:03
Láskavý darca
20 €  •  3. 7. 2022 12:16
Láskavý darca
3 €  •  2. 7. 2022 23:06
Veľkorysý darca
50 €  •  28. 6. 2022 4:08
Dobrosrdečný darca
50 €  •  22. 6. 2022 11:42
Dobrosrdečný darca
10 €  •  21. 6. 2022 19:32
Dobročinný Darca
50 €  •  17. 6. 2022 10:26
Milý darca
20 €  •  17. 6. 2022 9:18
Darca, ktorý je za každú dobrosť
50 €  •  16. 6. 2022 20:44
Dobrosrdečný darca
5 €  •  15. 6. 2022 13:52
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  15. 6. 2022 9:52

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň