Fondu na podporu umenia najprv zmluvu podpísal a teraz výhlasil za nezákonnú.
Dnešným dňom sme prišli o zazmluvnených 75 000 eur. Rada Fondu na podporu umenia si práve v priebehu niekoľkých sekúnd grobiansky jednostranne a bez diskusie odhlasovala zrušenie trojročných zmlúv – vraj sú nezákonné. Zmluvy (aj tá naša) boli podpísané na základe získania grantu po jeho vyhodnotení odbornými komisiami a zaväzovali obe strany. Podpísalo ich to isté vedenie fondu, ktoré ich teraz vyhlásilo za nezákonné. Jedným z týchto projektov bol aj BRaK – Bratislavský knižný festival. Všetky zmluvné podmienky splnil.
Nikdy sme neboli ticho. Možno poznáte slogan zRADA FPU a transparent, s ktorým sme pred fondom zvykli protestovať.
Od začiatku sme vedeli, že Rada FPU zložená z nekompetentných a nezákonných členov sa bude snažiť o totálnu likvidáciu všetkého, o čo sa dlhodobo snažíme. Takmer dva roky roky sme bojovali, protestovali a neboli ticho, no až teraz potrebujeme, aby ste sa zapojili aj vy. Podobne, ako keď sme spolu zorganizovali protest za otvorenú knižnú kultúru pred Slovenským literárnym centrom, ktoré si ako jedna z mála kultúrnych inštitúcií podriadených ministerstvu udržali svoju činnosť do dnešného dňa.











